• Kalkulator
  – W budżecie nie przewidujemy żadnych podwyżek podatków – poinformował Donald Tusk podczas konferencji prasowej dotyczącej projektu budżetu państwa na 2013 rok.
 • Kalkulator
  Zmiany prawa podatkowego (CIT, PIT i VAT), mające na celu likwidację patologii zatorów płatniczych, zapowiedzieli na piątkowej konferencji prasowej politycy Platformy Obywatelskiej.
 • Obliczanie podatków
  Podwyżką VAT do 30 procent straszy na stronie internetowej Platforma Obywatelska, w razie gdy nie wejdą w życie zmiany wydłużające okres aktywności zawodowej do 67 lat. Polacy mówią twarde "nie" takiemu obrotowi spraw. Nawet gdyby zniknął PIT. 
 • Maturalna powtórka z WOS
  Podatki płacimy wszyscy - niezależnie od tego, czy pracujemy czy nie. VAT, CIT, PIT, akcyza - wszyscy je płacimy, ale czy na pewno wiemy, na czym polegają? Powtórz sobie wiedzę o podatkach przed maturą z WOS. Powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Imprezy firmowe obłożone podatkiem? Tak, pod pewnymi warunkami
  Czy zaproszenie na imprezę integracyjną w firmie jest korzyścią, od której pracownik powinien zapłacić podatek? A może dopiero sam udział należy traktować jak przychód? Ministerstwo finansów znów zmienia zdanie w tej sprawie.
 • Rostowski podjął się Rozprawy z deficytem. Ale w białych rękawiczkach
  Minister finansów Jacek Rostowski nie ustąpił przed żądaniami ministrów i silnych grup zawodowych. Tak wynika z projektu budżetu na przyszły rok, do którego dotarł „DGP”. Dzisiaj projektem oficjalnie zajmie się rząd, wczoraj ministrowie dyskutowali o nim na nieformalnym spotkaniu.
 • VAT w górę. Tak rząd łata budżet
  Co zrobi rząd, by załatać dziurę budżetową? W górę pójdzie podatek VAT.  Według polityków PO stawka pójdzie w górę o jeden procent - o tyle wzrosną ceny towarów i usług.  Obiecują też, że za kilka lat, gdy zniknie dziura budżetowa, stawka VAT pójdzie w dół. Inne podatki mają pozostać bez zmian. Jednak przeciw tym planom występuje nawet koalicyjny PSL