• Miniterstwo stawia znak stop dla bankowozów
  Rząd znowu zagląda do kieszeni polskich kierowców. W zaciszu gabinetów rodzą się przepisy, które mają odebrać pewien sposób zaoszczędzenia całkiem sporych pieniędzy...
 • O. Rydzyk oddał fiskusowi 5,4 mln zł
  Zdaniem skarbówki Fundacja Lux Veritatis (FLV) zarządzana przez o. Tadeusza Rydzyka bezprawnie odliczyła sobie VAT. Ta zwróciła fiskusowi 5,4 mln zł i zaskarżyła jego decyzję do sądu administracyjnego - informuje "Puls Biznesu".
 • Ubranka i buciki dla dzieci będą droższe
  Musimy możliwie szybko dostosować się do wymogów UE w sprawie VAT na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce. Najlepszym terminem jest 1 lipca 2011 r. - powiedział PAP w czwartek poseł PO Radosław Witkowski. Opozycja proponuje, by stało się to pół roku później.
 • Według sejmowej komisji dziecięce ubranka i obuwie miałyby zdrożeć później
  Sejmowa komisja finansów publicznych nie ma zamiaru iść ministerstwu finansów na rękę. Posłowie chcą, żeby zaplanowana na połowę tego roku podwyżka podatku VAT na ubranka i obuwie dziecięce została wprowadzona później. Kiedy?
 • Unia pozywa Polskę do sądu. Za VAT
  Bruksela znów bierze się za rząd. Tym razem komisarze stwierdzili, że Polska, razem z innymi państwami źle wprowadziła przepisy o VAT co sprawiło, że część firm płaci zbyt wysokie podatki.
 • Chaos na rynku książek.Wydawcy czują się oszukani
  Zastosowana przez Ministerstwo Finansów interpretacja rozporządzenia o okresie przejściowym po wprowadzeniu 1 stycznia 2011 roku podatku VAT na książki przyczyni się do powstania chaosu na rynku - napisali w liście otwartym wydawcy i księgarze.
 • Koniec raju w kratkę. Prezydent zdecydował
  Koniec kupowania luksusowych aut i rejestrowania ich ja ciężarowych. Wolno będzie, od ceny samochodów, odliczyć tylko kilka tysięcy złotych. Prezydent podpisał dziś ustawę o zmianach w VAT.
 • Pracodawcy ostrzegają przed wyższym VAT
  Polscy biznesmeni ostrzegają, że przepisy o wyższym VAT wprowadzają bałagan. Są bowiem nieprecyzyjne i firmy nie wiedzą, jak się do nich stosować. Dlatego wzywają rząd, by jak najszybciej naprawił ustawy.