• Zbigniew Ziobro
  Kara do 25 lat więzienia dla wyłudzających VAT, pod warunkiem, że skala wyłudzeń przekroczy 5 mln zł. Przygotowanie takich rozwiązań w resorcie sprawiedliwości potwierdził minister Zbigniew Ziobro, w poniedziałek, w radiowych Sygnałach Dnia .
 • Pieniądze
  Sejm zaakceptował w piątek ustawę, która ma umożliwić powołanie spółki odpowiedzialnej za opracowanie systemu informatycznego, mającego pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.
 • Ewa Kopacz
  Jest szansa, że wkrótce oszuści podatkowi, piorący brudne pieniądze, wyłudzacze VAT, kredytów bankowych czy odszkodowań przestaną spać spokojnie - pisze "Puls Biznesu". Rząd kończy pracę nad "Programem przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej".
 • Złoty
  Oszustwa przestały być domeną zorganizowanych grup przestępczych domagających się milionowych zwrotów podatku. Coraz częściej jest do tego wykorzystywany system Tax Free. Na wyłudzaniu VAT zaczęli też zarabiać drobni przestępcy.
 • Policja
  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura w Przemyślu rozpracowały grupę, która przez wianuszek fikcyjnych firm działała na szkodę budżetu państwa i producentów samochodów. Ale takich specjalistów jest więcej.
 • Aresztowany mężczyzna zakuty w kajdanki
  ABW przeprowadziła wielką akcję wymierzoną w gang paliwowy, który oszukał skarb państwa na co najmniej 100 milionów złotych. Według śledczych, w centrum mafii była spółka Bio Didi, której prokurentem jest... były szef CBŚ.
 • Przestępstwa polegające na wyłudzeniach VAT czy niepłaceniu akcyzy są wykrywane w urzędach skarbowych
  Grupy przestępcze zajmujące się wyłudzaniem podatków, kredytów bankowych i hazardem w internecie przeżywają rozkwit. "Przestępcy dla swoich celów kupują 'gotowe' spółki. Regułą jest rejestrowanie po 50 pod jednym adresem. Rekordem było odkrycie 200 spółek zarejestrowanych w tym samym miejscu" - opowiada proszący o anonimowość inspektor kontroli skarbowej.