• Olga Frycz z córką
  Olga Frycz zabrała swoją roczną córeczkę Helenę w podróż na Bali. O tym, jak wyglądają egzotyczne wakacje z małym dzieckiem, pisze na swoim Instagramie.
 • W odpowiedzi na straganowy zalew chińskich tandetnych pamiątek, które turyści kupują pod Tatrami, Muzeum Tatrzański ogłosiło konkurs na zaprojektowanie nowej pamiątki. Prace można nadsyłać do 10 października.
 • Danie kuchni regionalnej
  Plaża lub góry, Europa, a może Azja lub Afryka? Gdziekolwiek pojedziemy, zawsze poznawanie nowej kultury wiąże się między innymi z testowaniem lokalnej kuchni. Dlatego przygotowaliśmy listę najpopularniejszych wśród Polaków wakacyjnych destynacji wraz z ich kulinarnymi tradycjami.
 • Most nad kanałem Naviglio Grande, Mediolan, Włochy
  Najbliższy długi weekend wypada od 15 do 19 sierpnia. Biorąc więc jeden dzień wolnego w piątek 16 sierpnia, można cieszyć się 4 dniami odpoczynku i zaplanować krótki wyjazd. Eksperci Bancovo.pl wybrali dwie lokalizacje – jedną w Polsce i drugą za granicą oraz policzyli, ile będzie nas to kosztowało.
 • Dziecko na plaży
  Chorwacja, Włochy, Grecja i Hiszpania – to główne cele wakacyjne Polaków wyjeżdżających w ostatnich miesiącach za granicę. Kraje Europy południowej wybrało nieco ponad 44 proc. wyjeżdżających, przy czym najwięcej z woj. śląskiego (55 proc.), a najmniej z lubelskiego (38 proc.). Na urlop przeznaczamy najczęściej około tygodnia (28 proc.). Najchętniej podróżujemy we dwoje lub rodzinnie (48 proc.) – wynika z badania porównywarki rankomat.pl, która sprawdziła jak spędzamy w tym roku wakacje za granicą.
 • Leżaki na brzegu morza
  Sezon wakacyjny lato 2018 był niezwykle udany dla klientów biur podróży. Oferty last minute były wówczas bardzo korzystne, ponieważ można było znaleźć świetne hotele, rezerwując wszystko w bardzo krótkim odstępie czasu i płacąc zaskakująco niskie kwoty. Zdarzało się również, że wycieczki last minute były tańsze od wyjazdów rezerwowanych z dużym wyprzedzeniem (first minute). Sezon wakacyjny 2019 trwa w najlepsze, wygląda jednak na to, że o tak korzystnych ofertach na podróże rezerwowane z krótkim wyprzedzeniem, jak rok wcześniej możemy tylko pomarzyć. Co stało się z last minute?
 • urlop
  Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.
 • Wyjazd
  Ruszasz w podróż życia, a może wyjeżdżasz na stypendium lub kontrakt? Wiesz już, że nie będzie Cię w kraju dłużej niż pół roku. Zgłoś to online.
 • Dziecko na plaży
  Na letni wypoczynek Polacy wydadzą w tym roku średnio niemal 3 400 zł, wynika z najnowszego badania Providenta. To prawie o 670 zł więcej niż w ubiegłym roku. Większość badanych zamierza sfinansować wakacyjny wyjazd z oszczędności.
 • Łóżko sypialnia materac poduszki
  Za oknem zrobiło się gorąco, wszyscy odliczają do rozpoczęcia wakacji. A jak wiadomo, wakacje to czas na długo wyczekiwany odpoczynek w górach, na Mazurach albo nad morzem. Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, gdy po zarezerwowaniu noclegu w pięknym miejscu i świetnej lokalizacji, po opłaceniu wypoczynku i zaplanowaniu całego urlopu, okazuje się, że wybrany obiekt po prostu nie istnieje.