• Czego nie przechowywać w lodówce
  Odruchowo wszystko pakujesz do lodówki? Niepotrzebnie. Niektóre produkty pod wpływem zimna tracą smak i właściwości odżywcze. Inne zaś mogą się nawet zepsuć. Zobacz, czy nie popełniasz błędów.
 • Jakie są zasady przechowywania żywności?
  Nie tylko dla zachowania wartości odżywczych pożywienia, ale i po to, by zagwarantować bezpieczeństwo, warto wiedzieć, jak przechowywać jedzenie. Dzięki temu można również zachować aromat produktów oraz zapobiec ich psuciu i marnowaniu.
 • Napój z sokiem cytrynowym
  Soki owocowe mogą bez obaw pić nawet osoby dbające o wagę. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej produkty te nie zawierają bowiem cukru, barwników ani konserwantów. Ich kaloryczność równa jest kaloryczności owoców, z których zostały wyprodukowane. Nie tuczą i są dobrym źródłem witamin i substancji odżywczych.
 • Niemowlę z herbatnikiem
  Większość matek nie przestrzega norm żywienia w karmieniu swoich dzieci – wynika z badań. Skutki niewłaściwego odżywiania niemowląt i małych dzieci zobaczymy za wiele lat, ale mogą one być opłakane – alarmują specjaliści. Oto najczęściej spotykane błędy.
 • Frutarianizm nie jest najbardziej restrykcyjną ze znanych diet
  Wegetarianizm ma wielu przeciwników, a przecież istnieją znacznie bardziej restrykcyjne diety. Czy kobiety w ciąży mogą być wegetariankami? A dzieci szkolne? Dlaczego żelki nie są „wege” i ile kroków dzieli frutarianin od spożywania energii słońca? Agnieszka Piskała, Specjalista ds. Żywienia z Nestlé Polska, wyjaśnia żywieniowe subtelności tych ciekawych diet.
 • Sztuka jedzenia przekąsek - warto ją opanować
  Smakuje, jest pod ręką i… jest niezdrowe. Przekąski kojarzą nam się z dietetycznym grzechem: czymś przyjemnym, lecz nie służącym naszej figurze i kondycji. Tymczasem opanowanie sztuki jedzenia przekąsek może wręcz wspomóc naszą dietę.
 • Fakty i mity o wegetarianizmie
  Zjadaczom mięsa zwykle kojarzy się z niezdrową cerą i wojującym radykalizmem, albo przynajmniej ze słabością do ruchów typu New Age. Wegetarianizm. Z okazji przypadającego dziś Dnia Wegetarian przypominamy mało znane fakty dotyczące tego stylu odżywiania.
 • Sięgnij po nią, gdy masz zły nastrój. Skosztuj, gdy chcesz pobudzenia w sypialni. Zjedz ją nawet wtedy, gdy intensywnie się odchudzasz. Oto słodka rozkosz, której trudno sobie odmówić, w zupełnie zaskakujących rolach.
 • Pieczywo ma już 10 tysięcy lat historii i wiele różnych gatunków. Który z nich szczególnie bogaty w wartości odżywcze?