• Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Mapa Polski
  Na północny wschód od Polski znajduje się układ niskiego ciśnienia, który kieruje do nas zimne i wilgotne powietrze. Opady wystąpią na wschodzie, ale deszcz spadnie przede wszystkim od środkowego wybrzeża, przez rejon Mazowsza aż po Podlasie. A jaka będzie pogoda w weekend?
 • Jesienna aura powoli opuszcza Polskę. W weekend deszczu i burz nie zabraknie, ale pogoda będzie się stopniowo poprawiać.
 • Pogoda na weekend: Ciepło, słonecznie i letnio
  To już ostatnie dni prawdziwego lata. W niedzielę według prognoz będzie 27 stopni! Po dwóch dniach, które były jak zwiastun października, zapowiada się bardzo ciepły, słoneczny weekend.
 • Prognoza pogody na najbliższy tydzień: gorąco i burzowo
  Nareszcie będzie naprawdę gorąco - w najbliższym tygodniu od 27 do 33 stopni. Tylko nad morzem ciut chłodniej - 23-25 stopni. Ale uwaga! Będą deszcze i burze. Niekiedy bardzo gwałtowne.