• Pogoda
  Tylko sobota będzie słoneczna i bez deszczu - informuje IMGW. W niedzielę pojawią się burze oraz przelotne opady. Wciąż będzie jednak ciepło.
 • Burza
  W Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpaciu burze mogą być gwałtowne z porywami wiatru do 90 km/h i gradem.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Mapa Polski
  W środę pogoda będzie zmienna. Początkowo dużo słońca, jednak w drugiej części dnia cały kraj nawiedzą przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść do 8 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą 9 st. w Suwałkach, a 12 st. w Białymstoku i Olsztynie. Najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy południowej Polski: 17-18 st. Ciśnienie powoli spada. Na zachodzie kraju wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. Jak będzie w pozostałe dni?
 • Domy po deszczu
  IMGW informuje, że Europa północno zachodnia, północno wschodnia i wschodnia oraz centralna część Morza Śródziemnego są w zasięgu niżów. Od Półwyspu Iberyjskiego po środkową część kontynentu rozciąga się wyż z centrum nad Azorami. Cała Polska znajduje się w zasięgu tego wyżu, w chłodnym powietrzu polarno-morskim.
 • Od czwartku nad Polskę nadciągną mrozy. W nocy z czwartku na piątek temperatura na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich może spaść do minus 20 st. C. Na Pomorzu do czwartku stan wód w rzekach przekroczy poziom alarmowy - poinformowali w środę eksperci IMGW.
 • Ulewny deszcz
  Sobota będzie pogodna, ale nad ranem pojawią się mgły w południowo wschodniej Polsce.
 • Mapa Polski
  W piątek ładnie i słonecznie w całym kraju. Druga połowa dnia nieco bardziej zachmurzona nad zachodnią Polską, gdzie może lokalnie popadać. Na południowym zachodzie 27 st. W centrum temperatura wyniesie 24 st, natomiast na północy maksymalnie 22 st.
 • Mapa Polski
  Na północny wschód od Polski znajduje się układ niskiego ciśnienia, który kieruje do nas zimne i wilgotne powietrze. Opady wystąpią na wschodzie, ale deszcz spadnie przede wszystkim od środkowego wybrzeża, przez rejon Mazowsza aż po Podlasie. A jaka będzie pogoda w weekend?
 • Opady deszczu
  Weekend zapowiada się jesienny. W sobotę w południowej części kraju będzie padać deszcz, niewielkie przejaśnienia mogą pojawić się na północy.