• Burza
  W Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej i Podkarpaciu burze mogą być gwałtowne z porywami wiatru do 90 km/h i gradem.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Mapa Polski
  W środę pogoda będzie zmienna. Początkowo dużo słońca, jednak w drugiej części dnia cały kraj nawiedzą przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść do 8 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą 9 st. w Suwałkach, a 12 st. w Białymstoku i Olsztynie. Najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy południowej Polski: 17-18 st. Ciśnienie powoli spada. Na zachodzie kraju wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. Jak będzie w pozostałe dni?
 • Mapa Polski
  W piątek ładnie i słonecznie w całym kraju. Druga połowa dnia nieco bardziej zachmurzona nad zachodnią Polską, gdzie może lokalnie popadać. Na południowym zachodzie 27 st. W centrum temperatura wyniesie 24 st, natomiast na północy maksymalnie 22 st.
 • Mapa Polski
  Na północny wschód od Polski znajduje się układ niskiego ciśnienia, który kieruje do nas zimne i wilgotne powietrze. Opady wystąpią na wschodzie, ale deszcz spadnie przede wszystkim od środkowego wybrzeża, przez rejon Mazowsza aż po Podlasie. A jaka będzie pogoda w weekend?
 • Upały w Polsce
  Będzie chłodniej i wilgotniej. Synoptycy wreszcie są w stanie wskazać dzień, w którym nad Polskę nadciągnie ochłodzenie. Pogoda ma się zmienić po niedzieli.
 • Kalendarz
  To będzie słoneczny i chwilami upalny, długi weekend - zapowiadają synoptycy. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w ciągu czterech najbliższych dni możemy liczyć na ładną pogodę. Jednak temperatura będzie bardzo zróżnicowana.
 • Dziecko
  W całym kraju słonecznie. Słupki rtęci pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza - na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach kraju także będzie bardzo ciepło: 17-18 stopni na krańcach wschodnich, 20-21 w centrum.
 • Liść na deszczu - zdjęcie ilustracyjne
  W weekend ma być słonecznie, ale niestety będzie coraz chłodniej. To oznacza, że jesień już za rogiem. Termometry w najcieplejszym miejscu nie pokażą więcej niż 17 stopni.
 • Wiosenne kwiaty - zdjęcie ilustracyjne
  Ostatni weekend zimy. W drugiej połowie przyszłego tygodnia zawita do nas wiosna. Od czwartku dodatnie temperatury będą zarówno w dzień, jak i w nocy.