• Andrzej Duda i Victor Orban
  Integracja infrastrukturalna regionu, kwestie geopolityczne oraz to, jak może wyglądać nowy układ polityczny w Europie po wyborach do PE w 2019 r. - m.in. o tych kwestiach rozmawiali prezydent Andrzej Duda z premierem Węgier Viktorem Orbanem - poinformował PAP Krzysztof Szczerski.
 • Victor Orban
  Zwycięstwo wyborcze Viktora Orbana sprawi, że jego model nieliberalnej demokracji zyska jeszcze na atrakcyjności w oczach naśladowców, UE postawi zaś przed koniecznością zrozumienia krajów Europy Wschodniej - ocenia w poniedziałek Deutsche Welle.
 • premier Viktor Orban
  Veszprém i Tapolca, dwa miasta w komitacie Veszprém, położone w odległości 50 km od siebie. Jeśli wierzyć legendom, nazwa tego pierwszego wywodzi się od słowiańskiego imienia Bezprym. Według jednej z teorii było to imię najstarszego syna króla Bolesława Chrobrego. Jego matką była Judyta z rodu Arpadów. Judyta miała być córką księcia Gejzy, ojca Stefana, pierwszego króla Węgier.
 • Viktor Orban
  Chichotem historii jest to, że Komisja Europejska postanowiła zrzucić traktatową bombę atomową właśnie na Polskę. To Węgry są przecież krajem, wobec którego Parlament Europejski przegłosował aż sześć rezolucji. Państwem, w którym sąd konstytucyjny został definitywnie zmarginalizowany, funkcjonuje de facto jednoosobowa władza nad sądami (Krajowy Urząd Sądownictwa), a prezes Sądu Najwyższego został zmuszony do odejścia - pisze w "DGP" dr Dominik HéJj, węgierski politolog.
 • George Soros
  Władze Węgier rozpoczęły konsultacje narodowe na temat "planu (finansisty George’a) Sorosa", który - jak przekonują przedstawiciele rządu - przewiduje sprowadzanie do Europy imigrantów i jest realizowany w Brukseli.
 • Węgierski Parlament
  Komisja Europejska poinformowała w środę, że przechodzi do drugiego etapu procedury o naruszenie unijnego prawa wobec Węgier. Procedura dotyczy węgierskiej ustawy o organizacjach pozarządowych finansowych z zagranicznych środków.
 • Viktor Orban
  Premier Węgier Viktor Orban odnosząc się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie relokacji uchodźców zarzucił Unii stosowanie "przemocy" wobec jego kraju, by zmusić go do przyjmowania migrantów - informują w czwartek niemieckie media.
 • Viktor Orban
  W związku z coraz wyraźniejszym zmierzaniem Czech i Słowacji ku ściślejszej współpracy z UE, rząd premiera Węgier Viktora Orbana będzie musiał wybrać, w jakim kierunku pójść: Brukseli czy Warszawy – pisze w czwartek węgierski tygodnik „HVG”.
 • Referendum na Węgrzech
  Gdyby nie działania Węgier w sprawie nielegalnych imigrantów, to Europa już by upadła – oświadczył premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie opublikowanym w czwartek na łamach tygodnika "Lokal”.
 • Victor Orban
  Choć propozycja przymusowego rozdziału uchodźców pomiędzy kraje członkowskie jest martwa, premier uważa, że referendum w tej sprawie wciąż ma sens. A on więcej na tym zyska, niż straci.