• Powódź w Wenecji
  Przyjeżdżajcie do Wenecji, miasto żyje - zachęca turystów burmistrz Luigi Brugnaro po niedawnej powodzi. Z takim zaproszeniem do miasta odwiedzanego co roku przez 20 milionów osób zwrócił się po raz pierwszy w reakcji na odwoływanie rezerwacji w hotelach.
 • Wenecja podczas powodzi
  70 procent obszaru historycznego centrum Wenecji znalazło się w piątek pod wodą, gdy fala przypływu osiągnęła przed południem wysoki poziom 154 centymetrów. Woda powoduje kolejne szkody po katastrofalnej powodzi, do jakiej doszło we wtorek.
 • Wenecja
  Grupa mieszkańców Wenecji przemaszerowała w sobotę z walizkami uliczkami, protestując w ten sposób przeciwko wyludnianiu się Wenecji. Liczba ludności spadła do rekordowo niskiej liczby niecałych 55 tysięcy. Protest odbył się pod hasłem „Venexodus”.
 • Zakazana walizka na kółkach
  Od maja przyszłego roku obowiązywać będzie zakaz przejazdu przez Wenecję z hałaśliwą walizką na kółkach. Kto nie wymieni ich na nadmuchiwane i gumowe, zapłaci mandat w wysokości od 100 do 500 euro.
 • Tłum
  Jak zmierzyć popularność miast odwiedzanych przez turystów? Włosi wymyślili nowe kryteria w tej dziedzinie. O popularności danego miejsca ma mówić liczba turystów... na kilometr kwadratowy oraz na głowę mieszkańca. W obu kategoriach rekord należy bezdyskusyjnie do Wenecji.
 • Gondola w Wenecji
  Zapowiedzią strajku odpowiedzieli właściciele taksówek wodnych i innych środków transportu w Wenecji na zmiany w regulaminie żeglugi na Canal Grande. Weszły one w życie w następstwie śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w połowie sierpnia na tej zatłoczonej arterii, w pobliżu mostu Rialto, gdzie życie stracił pasażer gondoli.
 • Wenecja
  Homarzec, gatunek skorupiaka z rodziny homarów, stał się przyczyną incydentu dyplomatycznego. Gdyby szef kuchni weneckiej restauracji wiedział, jak to się skończy, na pewno nie proponowałby tego dania parze turystów.
 • Wenecja
  W Wenecji strażnicy do zadań specjalnych nie pozwalają turystom jeść kanapek czy kawałka pizzy na wynos na schodach i placach w historycznym centrum. Po raz pierwszy tak skrupulatnie egzekwowany jest wprowadzony przez władze miejskie tzw. zakaz biwakowania.