• Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli
  Henrique Capriles, lider wenezuelskiej opozycji, oświadczył, że jeśli wysłannik Watykanu odwiedzi wkrótce jego kraj, zwróci się do niego o mediację w sprawie wyznaczenia terminu referendum. Plebiscyt w sprawie odwołania Nicholasa Maduro blokują bowiem socjalistyczne władze kraju.
 • Wiec opozycji na ulicach Caracas
  To wielka porażka rządzącego Wenezuelą reżimem następców Hugo Chaveza. Opozycja wygrała wybory do parlamentu z taką przewagą, że może nawet próbować odwołać prezydenta.
 • Lasy tropikalne Wenezueli
  Wyprawa do Ameryki Południowej okazała się prawdziwym sukcesem polskich naukowców. Nie dość, że odkryli trzy nieznane gatunki zwierząt, to jeszcze wspięli się na szczyt, którego jeszcze nikt nie zdobył.
 • Wenezuela - Los Llanos
  Alex Piniński - z wykształcenia socjolog, specjalista w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i komunikacji niewerbalne,a prywatnie organizator przedsięwzięć charytatywnych, podróżnik i miłośnik sportów ekstremalnych - podróżuje po Ameryce Południowej. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się na www.amerykapoludniowa2011.pl Relacje z wyprawy przeczytasz także w dzienniku.pl - oto pierwsza porcja zdjęć z pięknej i egzotycznej Wenezueli!
 • Wenezuela - Los Llanos
  Wszystko zaczęło się przed sklepem monopolowym przy Parque Las Heroinas. Dzień był upalny, więc pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie schować się w cieniu. No, prawdę mówiąc pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie wypić zimne piwo (polecam Polar Solera), a w cieniu przecież najlepiej! - pisze podróżnik Alex Piniński z Los Llanos w Wenezueli.