• Mike Pompeo
  Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył w środę, że Stany Zjednoczone są przygotowane do akcji zbrojnej w Wenezueli, jeśli będzie to konieczne do zatrzymania trwającego kryzysu politycznego w tym kraju.
 • Flaga Hiszpanii
  Obelgi prezydenta Wenezueli pod adresem hiszpańskiego premiera i rządu spowodowały kryzys dyplomatyczny między Hiszpanią i Wenezuelą. Nicolas Maduro oskarżył gabinet Mariano Rajoya o spiskowanie i wspieranie terroryzmu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało na konsultacje hiszpańskiego ambasadora w Caracas.
 • Prezydent Wenezueli Hugo Chavez
  Podobno knuła, jak przeprowadzić ataki na komputery w Stanach Zjednoczonych. Właśnie z powodu tych podejrzeń Waszyngton postanowił wyrzucić z kraju konsul generalną Wenezueli.
 • Czy irański prezydent Mahmud Ahmedineżad szykuje Amerykanom powtórkę z "kryzysu kubańskiego"?
  Czy władze w Teheranie szykują Amerykanom powtórkę z "kryzysu kubańskiego"? Centrum Szymona Wiesenthala zwróciło się do Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) o zbadanie sprawy "tajnego porozumienia", jakie miałyby zawrzeć Iran i Wenezuela w sprawie ustanowienia w tym kraju irańskiej bazy rakietowej.