• Raoul Castro
  Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek sankcje na przywódcę Komunistycznej Partii Kuby i byłego prezydenta tego kraju Raula Castro za łamanie praw człowieka i wspieranie reżimu Nicolasa Maduro w Wenezueli.
 • Hawana
  Ze względu na coraz większe problemy z zaopatrzeniem, władze Kuby zamierzają wprowadzić racjonowanie żywności i artykułów higienicznych - poinformowała w piątek kubańska minister handlu Betsy Diaz.
 • Prognozy na 2015 rok - Wenezuela
  Wszystkiego nie da się przewidzieć. Na pewno w nadchodzącym roku też nastąpią wydarzenia zupełnie niespodziewane - których nie uwzględniliśmy na liście naszych typów na rok 2015. Być może niektóre z tych, które wybraliśmy, się nie wydarzą. Większość z nich jednak będzie miało miejsce i na pewno wszystkie z wytypowanych przez nas krajów warto w przyszłym roku uważnie obserwować. Oto prognozy na 2015 rok.
 • Komputer laptop w świecie wirtualnym - wyobrażenie internetu
  Władze Kuby chcą zbudować linię telekomunikacyjną do Wenezueli. To oznacza, że mieszkańcy wyspy wreszcie będą mogli korzystać z internetu.
 • Fidel Castro
  Nie tylko Moskwa próbuje przekonać świat, że z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga nad Ukrainą prorosyjscy separatyści nie mają nic wspólnego. Podobną wersję forsują też rządy niektórych, zaprzyjaźnionych z Rosją państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
 • Hugo Chavez
  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez udał się na Kubę w celu poddania się kolejnej, czwartej serii chemioterapii w ramach leczenia choroby nowotworowej. Chavez powiedział żegnającym go zwolennikom, że pokonuje chorobę oraz, że będzie to prawdopodobnie ostatnia seria zabiegów.
 • Hugo Chavez i Fidel Castro
  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez w poniedziałek nad ranem wrócił do swego kraju z Kuby, gdzie przeszedł operację usunięcia nowotworu. Ogłosił, że czuje się dobrze i jest szczęśliwy - podała państwowa telewizja.