• Ta wiedza przyda się każdemu - nie tylko maturzystom zdającym egzamin z WOS. Jakie prawa przysługują jednostce? Jak walczyć o ich przestrzeganie? Maturalną powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Kodeks cywilny to prawo materialne, formalne czy procesowe? Sytuacja, kiedy sąsiad nie oddał pożyczonych pieniędzy, podlega pod którą z licznych gałęzi prawa? Nie wiesz? Lepiej powtórz sobie WOS przed maturą. Materiały przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Norma wyższa a norma niższa. Norma późniejsza a norma wcześniejsza. Prawo prawu nierówne - jak stwierdzić, która norma jest ważniejsza, który akt prawny ma pierwszeństwo? Oto przedmaturalna powtórka dla zmagających się z WOS-em.
 • Budżet - wszystko, co musisz o nim wiedzieć przed maturą
  Prezydent nie może jej zawetować. A jeśli zawali Sejm i nie przyjmie jej na czas, może zostać rozwiązany. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o budżecie państwa. Maturalną powtórkę z WOS przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Maturalna powtórka z WOS
  Monarchia już absolutna czy jeszcze konstytucyjna? Republika arystokratyczna czy demokratyczna? Czy reżim zawsze jest totalitarny? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnej części maturalnej powtórki z wiedzy o społeczeństwie, przygotowanej przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl. Zapraszamy!
 • Powtarzamy WOS przed maturą! Na początek PARTIE POLITYCZNE
  Jak się zakłada partię polityczną? Skąd bierze ona pieniądze na działalność? Odpowiedzi na te pytania musi znać każdy, kto za niespełna trzy miesiące będzie zdawał maturę z WOS. Eksperci serwisu Maturowo.edu.pl przygotowali specjalnie dla was powtórkę z wiedzy o społeczeństwie. Dziś pierwszy odcinek - partie polityczne. Kolejny - już w następny wtorek. Zapraszamy do powtarzania!