• Kreml w Moskwie
    Moskwa chce, aby świat poznał cały raport o łamaniu prawa przez amerykańskie służby specjalne. Rosyjskie MSZ podkreśla, że chodzi o stosowanie nielegalnych metod, w tym tortur, w trakcie tak zwanej "wojny z terroryzmem". Krytykując metody stosowane przez CIA, rosyjscy dyplomaci nie odnoszą się do działań rosyjskich służby, w stosunku do kaukaskich rebeliantów.
  • Więzienie
    Słowo "Polska" nie pada w kontekście tajnych więzień w raporcie o CIA. Jednak w opinii doktora Adama Bodnara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nie ma wątpliwości, że ujawnione w dokomencie okoliczności trafienia więźniów do jednego z ośrodków wskazują na Polskę.
  • Roman Giertych
    Zdaniem Romana Giertycha niewykluczone jest, że będzie konieczność postawienia byłego premiera Leszka Millera przed Trybunałem Stanu za więzienia CIA w Polsce. To jednak nie wszystko. Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nie wyklucza, że odpowiedzialność w tej sprawie powinni ponieść także szef PiS i Zbigniew Ziobro. Zdaniem Giertycha ukrywali i blokowali śledztwo w sprawie więzień CIA.