• Więzienie
  Iran uwalnia czterech amerykańskich więźniów, w tym dziennikarza, pastora i byłego żołnierza. W zamian za to Stany Zjednoczone zwalniają siedmiu Irańczyków. Władze USA potwierdzają wymianę.
 • Więzienie
  Kuba uwolniła kilku z listy 53 więźniów politycznych sporządzonej przez Stany Zjednoczone. To jeden z warunków normalizacji stosunków między obu krajami. Taką informację przekazała rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu Jen Psaki zastrzegając jednak, że doniesienia te będą zweryfikowane "w najbliższym czasie". Nie chciała ujawnić konkretnej liczby zwolnionych.
 • Kreml w Moskwie
  Moskwa chce, aby świat poznał cały raport o łamaniu prawa przez amerykańskie służby specjalne. Rosyjskie MSZ podkreśla, że chodzi o stosowanie nielegalnych metod, w tym tortur, w trakcie tak zwanej "wojny z terroryzmem". Krytykując metody stosowane przez CIA, rosyjscy dyplomaci nie odnoszą się do działań rosyjskich służby, w stosunku do kaukaskich rebeliantów.
 • Więzienie
  Słowo "Polska" nie pada w kontekście tajnych więzień w raporcie o CIA. Jednak w opinii doktora Adama Bodnara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nie ma wątpliwości, że ujawnione w dokomencie okoliczności trafienia więźniów do jednego z ośrodków wskazują na Polskę.
 • Roman Giertych
  Zdaniem Romana Giertycha niewykluczone jest, że będzie konieczność postawienia byłego premiera Leszka Millera przed Trybunałem Stanu za więzienia CIA w Polsce. To jednak nie wszystko. Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nie wyklucza, że odpowiedzialność w tej sprawie powinni ponieść także szef PiS i Zbigniew Ziobro. Zdaniem Giertycha ukrywali i blokowali śledztwo w sprawie więzień CIA.
 • Wikileaks ujawnia prawdę o więźniach Guantanamo
  Sześciu więźniów z Guantanamo zostało przesiedlonych do Urugwaju. Pentagon poinformował, że czterej Syryjczycy, Tunezyjczyk i Palestyńczyk polecieli do Ameryki Południowej na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego.
 • Terrorysta z karabinem
  Afganistan wypuści na wolność kilkudziesięciu groźnych więźniów. Chodzi o osoby uważane przez Amerykanów za terrorystów.