• Clive Owen w filmie "Więzy krwi"
  Guillaume Canet – autor ciepło przyjętej swojego czasu adaptacji prozy Harlana Cobena "Nie mów nikomu" – swój pierwszy anglojęzyczny film "Więzy krwi" kręci nadal za francuskie pieniądze, do tego zabierając się za remake filmu Jacquesa Malliota, w którym parę lat temu zagrał główną rolę, opartym z kolei na powieści braci Papet. Uff. Nic więc dziwnego, że zmuszonemu dźwigać na swoich barkach nie lada bagaż, chcącemu dorzucić jeszcze co nieco od siebie Canetowi uginają się kolana...
 • Clive Owen: To trudne zadanie, wcielić się w postać, która jest jednocześnie agresywna i bezbronna
  Ciągnie mnie do postaci wewnętrznie skonfliktowanych, które się z czymś zmagają – mówi Clive Owen, który zagrał główną rolę w dramacie kryminalnym "Więzy krwi".
 • "Więzy krwi" nie wykorzystują swojego wcale niemałego potencjału
  Rodzinna saga policyjno-gangsterska krąży w kinowym krwiobiegu bodaj od zarania samej koncepcji gatunku, stając się jedną z najczęściej eksploatowanych konwencji filmu sensacyjnego czy kryminalnego.
 • Zoe Saldana i Billy Crudup w filmie "Blood Ties"
  Akcja dramatu "Blood Ties" (który miał właśnie premierę w Cannes) rozgrywa się w 1974 roku, a fabuła koncentruje się na relacjach dwóch braci. Jeden niedawno wyszedł z więzienia, a drugi jest policjantem, który stara się mu pomóc. Za reżyserię odpowiada Guillaume Canet ("Niewinne kłamstewka"), a główne role zagrali: Clive Owen, Marion Cotillard, Mila Kunis, Billy Crudup, James Caan i Zoe Saldana.