• Władimir Putin i Donald Tusk
  Rosyjskie służby fitosanitarne właśnie odkryły w większości sprowadzanych z Polski owoców podwyższone stężenie azotanów. Pech chciał, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej w mrożonej wołowinie i szpiku wieprzowym z naszego kraju Rosjanie wykryli m.in. bakterię E. coli.
 • Wikileaks ujawnia, co Amerykanie myślą o polskim rządzie
  Co Amerykanie sądzą o premierze i ministrze spraw zagranicznych, a także o polskiej dyplomacji? Portal Wikileaks opublikował serię depesz, wysłanych do Waszyngtonu przez byłego ambasadora USA.
 • Premier Rosji Władimir Putin
  Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.
 • Obecnym prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem Putin pogardza
  W 2009 r. premier Rosji Władimir Putin "nienawidził" ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki i poszukiwał w Kijowie osoby, która byłaby całkowicie podporządkowana Moskwie - wskazują depesze dyplomatyczne opublikowane przez Wikileaks.
 • Wikileaks o Berlusconim: Szkodzi wizerunkowi Włoch
  Premier Silvio Berlusconi wyrządza szkody wizerunkowi Włoch i ich prestiżowi, ale jest przydatny USA i należy mu pomagać - takie fragmenty raportów amerykańskich dyplomatów, ujawnione przez demaskatorski portal Wikileaks, opublikowała w piątek włoska prasa.
 • Przecieki publikowane przez serwis Wikileaks doprowadziły do zamieszek w Tunezji - przypuszczają publicyści
  Demaskatorski portal Wikileaks miał ważny wkład w tunezyjską rewolucję, ponieważ opublikował dyplomatyczne depesze ambasadora USA w Tunisie, ujawniające korupcję na szczytach władzy w Tunisie - twierdzi portal "The First Post".
 • Twórca Wikileaks skompromituje Ruperta Murdocha?
  Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange twierdzi, że jest w posiadaniu kompromitujących w treści amerykańskich depesz dyplomatycznych odnoszących się do operacji medialnych magnata prasowego Ruperta Murdocha.
 • Rząd USA chroni zagraniczne źródła informacji ujawnionych w Wikileaks
  Administracja USA ostrzegła osoby, które były dla niej źródłem informacji ujawnionych w wielkim przecieku Wikileaks, że grozi im niebezpieczeństwo. Niektórym zapewniono nawet przeprowadzkę do bardziej bezpiecznych miejsc w kraju lub za granicą.
 • Wikileaks: Gazprom chaotyczny i skorumpowany
  Amerykańscy dyplomaci uważają, że rosyjski koncern energetyczny Gazprom jest chaotycznie zarządzany, sterowany przez politykę i skorumpowany - wynika z ujawnionych przez portal Wikileaks dokumentów ambasady USA w Moskwie.
 • Ludzie białoruskiego prezydenta przepuszczają przez Polskę pieniądze z działalności przestępczej
  Ludzie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki prowadzą przestępczą działalność, polegającą m.in. na wymuszeniach, a pieniądze przerzucają do USA przez Polskę i Rosję - wynika z ujawnionej przez Wikileaks depeszy ambasady USA w Mińsku.