• Sympatycy Wikileaks zaatakowali finansowego giganta
  Hakerzy zaatakowali stronę internetową MasterCard, co - jak pisze BBC - może być zemstą za zablokowanie obsługi finansowej Wikileaks, demaskatorskiego portalu, którego założyciel Julian Assange znajduje się w areszcie w Londynie.
 • Wikileaks uderza w Wielką Brytanię. Za Lockerbie
  Libijczyk Abdelbaset al-Megrahi - jedyny skazany za zamach nad Lockerbie - został zwolniony przez władze Szkocji na skutek gróźb libijskich, za wiedzą i zgodą ówczesnego rządu Partii Pracy - wynika z przecieków Wikileaks cytowanych przez środowe media.
 • Twórca Wikileaks zostaje w areszcie
  Brytyjski sąd odrzucił we wtorek prośbę założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a o zwolnienie za kaucją. Pozostanie on w areszcie do następnego przesłuchania, które odbędzie się 14 grudnia.
 • Twórca Wikileaks: Grożono nam śmiercią
  Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange oświadczył w piątek, że jemu i jego współpracownikom grożono śmiercią po publikacji poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej.
 • Wśród dokumentów Deprtamentu Stanu dotyczących Polski kilkadziesiąt ma klauzulę "tajne"
  Aż 970 dokumentów dotyczących Polski pojawia się w opublikowanych przez WikiLeaks materiałach amerykańskiego Departamentu Stanu. Większość to dokumenty "poufne", a kilkadziesiąt - "tajne".
 • Wikileaks skarży się: Zostaliśmy zaatakowani
  Demaskatorski portal internetowy Wikileaks, który ma wkrótce opublikować depesze dyplomatyczne USA, relacjonujące zarzuty korupcyjne wobec rządów i przywódców obcych państw, poinformował w niedzielę, że został zaatakowany przez hakerów.
 • Abu Musab Al-Zarkawi wymknął się Brytyjczykom dzięki banalnemu niedopatrzeniu.
  Abu Musab Al-Zarkawi, przywódca Al-Kaidy w Iraku i architekt kampanii zamachów bombowych, jaka przetoczyła się przez ten kraj kilka lat temu, mógł zostać powstrzymany już w 2005 roku - wynika z materiałów WikiLeaks, do których dostęp uzyskał tygodnik "The Observer". Wymknął się dzięki banalnemu błędowi Brytyjczyków.
 • Pentagon przygotowuje się na nowe publikacje WikiLeaks
  Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by przygotować się do publikacji nowych dokumentów przez portal WikiLeaks, które według oczekiwań mają dotyczyć wojny w Iraku - podał portal BBC News w nocy z niedzieli na poniedziałek.