• Witamina C
  Czy to prawda, że cukier żywi raka? Przyjmowanie dużych dawek witaminy C wspiera organizm w walce z nowotworem? I w końcu, czy utrata kilku kilogramów w przypadku nadwagi lub otyłości służy pacjentom onkologicznym? Wielu chorych i ich opiekunów zadaje sobie te i wiele innych pytań dotyczących żywienia w chorobie nowotworowej i poszukuje na nie odpowiedzi. W gąszczu dostępnych informacji trudno znaleźć te wiarygodne i potwierdzone głosem ekspertów
 • Witamina C
  Od lat wiadomo, że witamina C jest silnym antyoksydantem, który zwalcza wolne rodniki, odpowiadające także za powstawanie nowotworów. Tym razem brytyjscy naukowcy sprawdzili, jak działa na komórki rakowe i chwalą się pierwszymi ustaleniami.
 • Witamina C
  Szykuje się przełom w leczeniu raka. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym wykazali, że podawanie dożylnie dużych dawek witaminy C może przyspieszyć leczenie raka.
 • Preparaty witaminowe zamiast pomóc, mogą zaszkodzić
  Preparaty multiwitaminowe popularne są zwłaszcza teraz, gdy sezon przeziębień w pełni. Eksperci jednak ostrzegają, że łykanie witaminowych suplementów diety może wcale nie poprawić zdrowia, a nawet silnie mu zagrozić.
 • Jedząc pomidory, chronisz serce przed chorobą wieńcową i zawałem
  Chcesz mieć zdrowe serce i prawidłowy poziom cholesterolu we krwi? Jedz pomidory.