• Paszport
  Mieszkańcy zajętego przez Rosjan Krymu po europejskie wizy muszą jeździć na Ukrainę. Na półwyspie jedyną placówką konsularną państw Unii był polski konsulat w Sewastopolu. To on wydawał wizy Schengen umożliwiające wjazd na terytorium Wspólnoty. W związku z rosyjską agresją konsulat zawiesił swoją działalność.
 • Ukraińscy żołnierze na Krymie
  Liczba sprzedanych pakietów turystycznych na Krym spadał o 90 proc. rok do roku, wynika z danych tamtejszej organizacji turystycznej Kurorty Krymu. W Polsce wyjazdy na półwysep odwołało lub zawiesiło kilka biur podróży. Kolejne - takiej decyzji nie wykluczają, tym bardziej, że nadal nie wiadomo, czy na wyjazd potrzebna jest wiza.
 • Artur Szpilka
  Artur Szpilka odwiedził ambasadę Stanów Zjednoczonych. Bokser stara się o wydanie wizy umożliwiającej mu wjazd do USA. Szpilka ma bowiem zaplanowaną walkę z Bryantem Jenningsem.
 • Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski mieli nieprzyjemną przygodę z ambasadą Stanów Zjednoczonych. Artyści chcieli wyjechać do USA, by wystąpić dla tamtejszej publiczności, niestety z powodu "braku dobrej woli" urzędników, musieli odwołać przedstawienie.
 • Teresa Strzelec opuści Białoruś
  Teresa Strzelec ma w piątek opuścić terytorium Białorusi. Potwierdza to polski MSZ, który otrzymał informację że strony białoruskiej, że dzisiaj zostanie cofnięta decyzja o zakazie wyjazdu Polki z tego kraju. Kobieta spędziła tam przymusowo ponad miesiąc.