• Donald Trump i jego żona Melania
    Administracja Donalda Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem Polski i Polaków - zapewniał republikański kandydat na prezydenta USA, który w środę wygłosił przemówienie do przedstawicieli Polonii w Chicago. Na zamkniętym dla mediów spotkaniu padły jednak znacznie poważniejsze deklaracje. Trump obiecał, że zajmie się zniesieniem wiz do USA dla Polaków.
  • Polska dzielnica Jackowo w Chicago
    Mark Kirk i Mike Quigley, dwaj parlamentarzyści ze stanu Illinois podczas spotkania z przedstawicielami Polonii wyrazili nadzieję, że wizy dla Polaków zostaną zniesione do końca tego roku. W tym celu zapowiedzieli szukanie sojuszników do poparcia nowej inicjatywy legislacyjnej w Waszyngtonie. Jest jednak kilka powodów do sceptycyzmu, które czynią plany świętowania nowego roku po drugiej stronie Atlantyku niepewnymi.
  • Amerykańska flaga - zdjęcie ilustracyjne
    Grupa amerykańskich senatorów postuluje zmiany w prawie imigracyjnym, których efektem być może będzie zniesienie wiz dla Polaków. Nowojorski senator Chuck Schumer poinformował kilka dni temu na spotkaniu z Polonią, że prace nad zmianami prawie imigracyjnym są już mocno zaawansowane.