• Władimir Putin
  Sąd przełożył wczoraj wydanie wyroku w sprawie Michaela Flynna oskarżonego w śledztwie dotyczącym wpływu Kremla na wybory w 2016 r. I choć jego koniec wydaje się odległy, to coraz więcej wiemy o metodach działań Moskwy.
 • Narada w gabinecie prezydenta Rosji
  Konieczne jest uważne śledzenie wszelkich zmian równowagi sił, szczególnie w rejonie rosyjskich granic i neutralizowanie zagrożeń dla Rosji - oświadczył prezydent Rosji. Władimir Putin mówił o tym na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony.
 • W Rosji trwają sprawdziany gotowości bojowej
  Federacja Rosyjska zarządza kolejne sprawdziany gotowości. Do armii przyłączyły się terytorialne organy władzy wykonawczej. Oddziały ministerstw i banku centralnego przejdą sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny.
 • Władimir Putin
  "Obecne napięcie na granicy ukraińskiej jest teatralne, to raczej element rosyjskiej wojny informacyjnej z Zachodem" - mówi PAP dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN, ekspert ds. Ukrainy. Zaznacza jednak, że eskalacja napięcia jest tak duża, że trzeba brać pod uwagę natychmiastowy wybuch wojny.
 • Kreml
  Jeśli odrzucić emocje i erystykę, Rosja, sprzeciwiając się rozmieszczaniu w naszym regionie sił NATO, stawia jeden kontrargument. Umowę z 1997 r., która miała Kremlowi gwarantować, że kraje dawnego bloku wschodniego pozostaną członkami NATO drugiej kategorii. Rosyjskie tezy przypominają skargi zdemaskowanego oszusta, że ofiara poczęstowała go grubszym słowem. Kwestia proporcji.
 • Putin w Grecji
  Zgromadzenie Parlamentarne NATO wezwało członków Sojuszu, by na lipcowym szczycie w Warszawie przeciwstawili się asertywności militarnej Rosji i podjęli decyzje w celu lepszego rozłożenia ciężaru kolektywnej obrony.
 • Władimir Putin
  Rosyjska operacja w Syrii stała się "poważnym egzaminem" sprzętu wojskowego, zwłaszcza lotniczego - powiedział prezydent Władimir Putin, przyjmując raporty o dostawach uzbrojenia i sprzętu dla armii oraz realizacji zamówień państwowych w tej sferze.
 • Rosyjskie wojsko
  Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło alarm dla żołnierzy Południowego Okręgu Wojskowego. "Przystąpiliśmy do sprawdzenia gotowości bojowej na strategicznym, południowo - zachodnim odcinku” - cytuje agencja Ria Novosti szefa resortu generał Siergieja Szojgu.
 • Władimir Putin
  Nie wiadomo, jak się rozwinie sytuacja w Donbasie. Mimo zeszłorocznych spotkań na wysokim szczeblu, los terenów zajętych przez prorosyjskich separatystów pozostaje niejasny. Realizacja mińskich uzgodnień również utknęła w martwym punkcie.
 • Władimir Putin
  Moskwa przekonuje, że operacja w Syrii pokazała wysoką sprawność bojową rosyjskiej armii. Sukcesami żołnierzy i przemysłu zbrojeniowego pochwalił się prezydent Władimir Putin.