• Policjantka przed brytyjskim domem Skripalów
  Brytyjska gazeta "Sunday Times" poinformowała w niedzielę, że były pułkownik GRU i współpracownik brytyjskiego wywiadu Siergiej Skripal oraz jego córka dostaną propozycje przeniesienia do USA, gdzie w wyniku współpracy MI6 i CIA otrzymaliby nową tożsamość.
 • Władimir Putin obalony. Bolesny upadek przywódcy rosyjskiego państwa
  Nie było litości dla Władimira Putina. Rosyjski przywódca został obalony i to nie raz! Podczas pokazowego meczu hokeja w Soczi rywale nie obchodzili się z nim, jak z jajkiem. W efekcie jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie zaliczył klika bolesnych kontaktów z lodową taflą.
 • Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości podpisania ustawy o związku metropolitalnym dla woj. śląskiego
  Wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Petersburgu przekazał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Rosji Władimira Putina.
 • Władimir Putin
  Rosja nie chce wpływać na wybory prezydenckie we Francji, niemniej pozostawia sobie prawo do kontaktów z przedstawicielami wszelkich sił politycznych - oświadczył prezydent Władimir Putin na spotkaniu z szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen. Według informacji przekazanych przez rzecznika Kremla, rozmowa nie dotyczyła finansowania kampanii wyborczej Frontu Narodowego z pieniędzy płynących z rosyjskich banków.
 • Viktor Orban
  Czwartkowa wizyta prezydenta Rosji Władimira Putina na Węgrzech będzie miała dla obu stron znaczenie polityczne, ale nie należy się po niej spodziewać jakiegokolwiek przełomu – ocenia węgierska prasa.
 • Maria Iwanowna i mały Wowa Putin
  „Nieznane fakty dotyczące Władimira Putina” – taką zapowiedź na okładce książki „Wowa, Wołodia, Władimir” zamieszcza jej autorka, Krystyna Kurczab-Redlich, dziennikarka i znawczyni problematyki rosyjskiej. Taka biografia raczej nie miałaby szans ukazać się w Rosji. Nie tylko dlatego, że dotyczy nie zawsze jasnych meandrów polityki prowadzących Władimira Putina na szczyt władzy. Także dlatego, że wyciąga na światło dzienne fakty, które rosyjski prezydent wolałby przemilczeć.
 • Donald Trump
  29 mld dolarów - tyle po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA zarobili najbogatsi Rosjanie dzięki wzrostowi wartości rosyjskich akcji i waluty. Są wśród nich oligarchowie, którzy mają powiązania z prezydentem Władimirem Putinem - donosi magazyn "Forbes".
 • Narada w gabinecie prezydenta Rosji
  Konieczne jest uważne śledzenie wszelkich zmian równowagi sił, szczególnie w rejonie rosyjskich granic i neutralizowanie zagrożeń dla Rosji - oświadczył prezydent Rosji. Władimir Putin mówił o tym na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony.
 • Andrzej Duda
  Polska konsekwentnie sprzeciwia się stosowaniu terroru jako instrumentu działań politycznych - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Rosji Władimira Putina po zamachu w Ankarze, w którym zginął rosyjski ambasador.
 • Władimir Putin
  Nie ma lepszej wykładni kremlinologii niż dialog byłego polskiego dyplomaty Witolda Jurasza z byłym doradcą Władimira Putina – Glebem Pawłowskim. „Jaki właściwie jest Putin? Jak go rozumieć?” – pyta Polak. Rosjanin odpowiada: „A co cię to obchodzi? Obserwuj politykę...”. W rzeczy samej, wielopoziomowe teorie w przypadku rosyjskiego prezydenta nie mają sensu. Co innego fakty. Z nich wyłania się obraz Rosji, która już miała bankrutować. Już miała popaść w niebyt. Tymczasem wyrasta na beneficjenta globalnego chaosu.