• Prof. Jadwiga Staniszkis
  "Premier dawno powinien rzucić ten rząd w diabły. Są zasady, że pewnych rzeczy się nie toleruje. On te zasady stracił. Nie rozumie, że ci co wybierają służalczość są bardziej zniszczeni od tych wyrzuconych na bruk" - mówi nam socjolog, prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem Mateusz Morawiecki w sposób spektakularny, demonstracyjny wręcz pokazuje, że jest niesamodzielny. Zależy od prezesa Kaczyńskiego, który sam przechodzi najpoważniejszy wewnętrzny kryzys. 
 • Mateusz Morawiecki
  - Teraz, gdy powiew prawdziwej wolności i głębokiej demokracji dotarł do Polski, nie pozwólmy, by został on zatrzymany - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Namysłowa. Apelował o oddolną aktywność.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska, Elżbieta Bieńkowska, Donald Tusk
  Czy tzw. ustawa o bestiach została opublikowana za późno, by zdążyć objąć Mariusza Trynkiewicza, skazanego za zabójstwo czterech chłopców? Donald Tusk zapewnia, że nie ma mowy o uchybieniu. Zapowiada też, co się stanie, gdyby 52-letni dziś przestępca wyszedł jednak na wolność.
 • Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. I poucza o złych pokusach
  Na łamach świątecznego wydania "Gazety Wyborczej", premier Donald Tusk odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu na jego wcześniejszy artykuł w tej gazecie. Twierdzi, że lider PiS pokusił się w swoim tekście o stworzenie definicji "prawdziwego Polaka".