• Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  "Wróg numer jeden" to wielkie zwycięstwo Kathryn Bigelow. Amerykańska reżyserka zręcznie omija wszelkie pułapki związane z podjęciem kontrowersyjnego tematu.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Wśród nominowanych do tegorocznych Oscarów nie ma drugiego filmu, który by budził takie emocje. Doceniany przez krytyków, chętnie oglądany przez widzów, bojkotowany przez polityków obraz Kathryn Bigelow wreszcie wchodzi na ekrany polskich kin. O "Wrogu numer jeden" pisze Piotr Czerkawski.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Krytycy nie mają wątpliwości, że jest to jeden z ważniejszych filmów ostatnich lat. Politycy wzywają do bojkotu dzieła Kathryn Bigelow. Nominowana do Oscara w 5 kategoriach historia schwytania Osamy bin Ladena wywołała spore zamieszanie. Już 8 lutego "Wróg numer jeden" trafi do polskich kin.
 • "Wróg numer jeden" wciąż w ogniu krytyki
  David Clennon, jeden z członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, zapowiedział, że celowo nie zagłosuje na obraz "Wróg numer jeden" podczas głosowania, które wyłoni zwycięzców tegorocznych Oscarów.
 • "Wróg numer jeden" Kathryn Bigelow w ocenie szefa CIA
  Do dyskusji na temat filmu "Wróg numer jeden" ("Zero Dark Thirty") dołączył szef CIA, Michael Morell.
 • "Wróg numer jeden" w Polsce już w lutym
  Szanse Kathryn Bigelow na Oscara mogły się w ostatnich dniach znacznie zmniejszyć. Jej najnowsza produkcja, "Wróg numer jeden" ("Zero Dark Thirty"), trafił pod ostrzał krytyki amerykańskich polityków.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Nowy film Kathryn Bigelow ma już cztery nominacje do Złotych Globów (i to w najważniejszych kategoriach: najlepszy dramat, reżyseria, scenariusz i aktorka w dramacie). Jest też jednym z faworytów w gonitwie oscarowej. Na polskie ekrany "Wróg numer jeden" – rzecz o akcji jednostki amerykańskiej marynarki wojennej, która schwytała Osamę Bin Ladena – wejdzie 8 lutego. Oto, co piszą o niej zachodni krytycy...