• Dyrektorzy szkół dramatycznych nie poznali się na talencie Carey
  Gwiazda "Była sobie dziewczyna" i "Wstydu", Carey Mulligan zdawała do kilku szkół dramatycznych. Niestety do żadnej nie udało jej się dostać.
 • Wstyd" Steve'a McQueena wreszcie w polskich kinach
  2012 ma być kolejnym rokiem kryzysu albo rokiem końca świata. I jedno i drugie da się przeżyć dzięki dobrym filmom. A tych szykuje się sporo.
 • "Dziewczyna z tatuażem" i najlepszym trailerem
  Podsumowań ciąg dalszy. Dziennikarze serwisu popularnego serwisu filmowego – Collider – wybrali dziesięć najlepszych trailerów ostatnich dwunastu miesięcy.
 • Michael Fassbender: Sprzyja mi szczęście
  – Wybraliśmy aktora, który w 2011 roku zagrał tak różne postacie, jak mutant po Holocauście, XIX-wieczny dżentelmen, odkrywca psychoanalizy i mężczyzna uzależniony od seksu – uzasadnili swój wybór recenzenci serwisu Playlist, którzy tytuł mężczyzny roku przyznali Michaelowi Fassbenderowi.
 • "Nigdy wcześniej nie byłam naga w filmie"
  Młoda aktorka wyznała, że zdecydowała się na nagą scenę w filmie "Wstyd", ponieważ poczuła, iż nadszedł na to odpowiedni moment.
 • "Rzeź" na otwarcie Camerimage
  Trzy głośne filmy: "Rzeź", "Wstyd" i "Histeria – romantyczna historia wibratora" uświetnią galę otwarcia XIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.
 • Seksoholik Michael Fassbender
  "Wstyd" z Michaelem Fassbenderem w głównej roli wywołał już wiele kontrowersji, m.in. dlatego, iż pokazuje nie tylko śmiałe sceny seksu, ale i kompletną nagość gwiazd. Bohaterem filmu jest nowojorczyk Brandon, seksoholik, do którego sprowadza się młodsza siostra (Carey Mulligan). Mężczyzna nie radzi sobie ze swoim uzależnieniem, a siostra z depresją. Obraz zdobył już uznanie na kilku międzynarodowych festiwalach. Za swoją kreację Fassbender zdobył w Wenecji Puchar Volpi dla najlepszego aktora. "Wstyd" trafi do kin amerykańskich 2 grudnia. W Polsce będzie go można oglądać od lutego.
 • Ojcowie nie biorą urlopów
  Dane ZUS wskazują, że to matki dzierżą palmę pierwszeństwa w opiece nad dziećmi: w 2010 roku dodatkowy urlop macierzyński wzięło 92,3 tys. kobiet, a w pierwszym półroczu tego roku - 83,3 tys. Ojców opiekujących się dzieckiem jest zdecydowanie mniej. W ubiegłym roku było ich 16,6 tys., a do sierpnia tego roku - 14,2 tys.