• Magdalena Ogórek
  "Polska nie była jeszcze gotowa na kobietę-prezydenta" - powiedziała po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania Magdalena Ogórek. Według sondaży exit poll, kandydatka SLD dostała 2,4 proc. głosów.
 • Magdalena Ogórek w czasie wieczoru wyborczego
  To słaby wynik, ale to nie klęska - uważają działacze SLD. Po ogłoszeniu wyników sondaży exit poll, w sztabie wyborczym Magdaleny Ogórek nie czuć było entuzjazmu. Politycy zapewniają jednak, że wierzą w odrobienie strat przed wyborami parlamentarnymi, w trakcie których głosowanie przebiega według innego systemu.
 • Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Paweł Kukiz
  Bronisław Komorowski wygrał na Opolszczyźnie, a Andrzej Duda - na Podkarpaciu. Mężczyźni częściej głosowali na kandydata PiS, poparło go także nieznacznie więcej kobiet. Oto szczegóły sondażu IPSOS - do czasu podania przez PKW pełnych wyników I tury głosowania - jedyne dane dotyczące wyborów prezydenckich.
 • Andrzej Duda, Bronisław Komorowski i Paweł Kukiz
  Według profesora Piotra Wawrzyka z Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, o przegranej Bronisław Komorowskiego w pierwszej turze zdecydowała debata z dziennikarzami w telewizji TVN. "Prezydent zaczął tam krytykować kontrkandydatów i przegrał"- mówi IAR profesor.
 • Andrzej Duda, Bronisław Komorowski i Paweł Kukiz
  Obywatele polscy mieszkający na Białorusi poparli w wyborach prezydenckich w większości Bronisława Komorowskiego. Urzędujący prezydent otrzymał tam 96 głosów, a Andrzej Duda 74. W wyborach polskiego prezydenta wzięło udział razem 211 osób.
 • Paweł Kukiz
  Nie będzie wskazywał, na kogo w drugiej turze wyborów prezydenckich mają głosować ci, którzy poparli go w turze pierwszej. On sam deklaruje, że głosować nie będzie. A co do ostrych słów na temat TVN24, Paweł Kukiz przyznał w rozmowie z Moniką Olejnik, że były one wymierzone w konkretne osoby, a nie w całą stację.
 • Bronisław Komorowski
  Zwolennicy Komorowskiego nie głosowali - tak wynik wyborów tłumaczy prezes Instytutu Spraw Publicznych Jacek Kucharczyk. Według sondaży exit poll, przeprowadzonych dla telewizji informacyjnych Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich i zdobył zdobył 34,8 procent głosów.
 • Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), podczas debaty prezydenckiej w studiu TVP
  "Walczyliśmy o rozpoznawalność idei i pozycję w zbliżających się wyborach parlamentarnych" - mówił Paweł Tanajno podczas wieczoru wyborczego. Kandydat Demokracji Bezpośredniej, mimo uzyskania niskiego wyniku 0,3 procent, ocenił własną kampanię jako wysoce efektywną.
 • Andrzej Duda
  Przed wyborami wyniki badań pracowni sondażowych, choć zwiastowały II turę wyborów, w pierwszej odsłonie głosowania dawały zwycięstwo Bronisławowi Komorowskiemu. Tymczasem według wyników exit poll przygotowanych przez IPSOS zwycięzcą niedzielnych wyborów został kandydat PiS, Andrzej Duda.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  "To czerwona kartka" - tak wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich komentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Faworyt wyborów, prezydent Bronisław Komorowski zajął według sondaży exit poll drugie miejsce z wynikiem 32,2 procent głosów.