• Prezydent Ilham Aliyev oddaje głos
  Złapanie kogoś za rękę przy fałszowaniu wyborów zdarza się bardzo rzadko. Ale dzięki analizie matematycznej można precyzyjnie uprawdopodobnić tezę, że ktoś manipulował przy wynikach. Człowiek nie potrafi udawać natury. Środowe wybory w Azerbejdżanie świetnie to ilustrują.
 • Transparent przed domem
  W Pensylwanii wyborcy zgłaszali, że nie mogli poprawnie oddać głosu na kandydata Partii Republikańskiej. Maszyny służące do głosowania rejestrowały głos oddany na Donalda Trumpa jako głos na Hillary Clinton. Nieprawidłowości odnotowano w dwóch lokalach wyborczych. Lokalne władze poinformowały, że problem został rozwiązany, a wyborcy zgłaszający zastrzeżenia mogli powtórzyć głosowanie.
 • Radosław Sikorski w sztabie PO
  Radosław Sikorski pojawił się w amerykańskiej telewizji CNN. Były marszałek Sejmu radził, by świat nie krytykował wyników wyborów w Polsce. Jego zdaniem, trzeba bowiem spokojnie poczekać na pierwsze decyzje, bo mogą one mocno różnić się od ostrej, kampanijnej retoryki. Były szef MSZ tłumaczył też, dlaczego po 8 latach PO musiała oddać władzę.
 • Liderzy białoruskiej opozycji: Mikoła Statkiewicz, Uładzimir Niaklajeu i Anatolij Labiedźka
  Liderzy białoruskiej opozycji wezwali społeczność międzynarodową do nieuznawania wyników niedzielnych wyborów prezydenckich. Nie chcą, by świat legitymizował władzę Aleksandra Łukaszenki.
 •  Ileż można żyć pomyślnością kraju, po 25 latach transformacji wypadałoby się cieszyć także pomyślnością własną. I młodzi, i starsi, którzy na rynku pracy mają najbardziej pod górkę, nie chcą już ogółów, tylko szczegółów. Okazało się, że są inne cywilizacyjne standardy. Weryfikacja odbyła się właśnie za rządów Platformy, partii, która do wynaturzeń rynku pracy przyczyniła się najbardziej. Nie przez działanie, ale przez zaniechanie.
 • Andrzej Duda w sztabie wyborczym
  Frekwencja wyborcza wyniosła 55,34 procent. Andrzej Duda oficjalnie zwycięzcą wyborów prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki.
 • Wieczór wyborczy w sztabie Andrzeja Dudy
  Do przeliczenia zostało jeszcze 5 okręgów, Andrzej Duda prowadzi. PKW przeliczyła dane z 46 z 51 okręgów, na kandydata PiS głos oddało 52,46 procent wyborców, a na Bronisława Komorowskiego - 47,54 procent. Różnica między nimi wynosi około 650 tysięcy głosów.
 • Jerzy Mazgaj
  "Mam trzy miesiące, żeby przygotować dla siebie rezydencję w Monako" - tak Jerzy Mazgaj skomentował w rozmowie z "Pulsem Biznesu" wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. W zupełnie innym nastroju jest za to Roman Kluska.
 • Władimir Putin
  Władimir Putin wysłał do Warszawy telegram z pozdrowieniami dla Andrzeja Dudy. Rosyjski przywódca pogratulował polskiemu politykowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził nadzieję na konstruktywną współpracę.
 • Bronisław Komorowski
  Polacy chcą poprawy stosunków z Moskwą - tak komentują wynik prezydenckich wyborów w Polsce, rosyjscy politycy. W ich opinii społeczeństwo polskie ma dość napięć w stosunkach z Rosją.