• Korea Północna
    Duże wspólne ćwiczenia amerykańskich i południowokoreańskich sił zbrojnych oraz amerykańskie groźby wojny prewencyjnej przeciwko Pjongjangowi powodują, iż wybuch wojny na Półwyspie Koreańskim staje się "przyjętym faktem" - podał w czwartek Reuters
  • Buty żołnierza i czaszka
    Międzynarodowy konflikt na globalną skalę jest realny – twierdzą eksperci od wojskowości. I już dyskutują o incydentach, które doprowadzą do jego wybuchu. Inwazja zielonych ludzików na Łotwę, zatopienie brytyjskiego lotniskowca na Bałtyku albo zderzenie samolotów amerykańskiego i rosyjskiego – to tylko część z możliwych scenariuszy. Przewidują one również, że Polska znajdzie się w centrum tej światowej konfrontacji.
  • "Trzecia Wojna Światowa!" - grożenie światowym konfliktem od dawna nie było tak modne. Zbitka co i rusz pojawia się na łamach światowych gazet, a co gorsza, w ciągu ostatniej półtorej dekady światowi liderzy nabrali przekonania, że skuteczna jest wyłącznie polityka siły. Siły, której demonstracyjnie można użyć w dowolnym miejscu na świecie, bez względu na konsekwencje.