• Były szef MON, poseł Antoni Macierewicz
  W tzw. raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej w sposób "wyczerpujący i wiarygodny" opisana jest główna przyczyna katastrofy smoleńskiej - powiedział w poniedziałek szef podkomisji ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz.
 • Szczątki tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem
  Rosyjski Komitet Śledczy nie rozumie, na czym oparto wnioski ekspertów z polskiej podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, która oceniła, iż liczne zniszczenia lewego skrzydła Tu-154M noszą ślady wybuchu.
 • Antoni Macierewicz
  W 4.rocznicę katastrofy smoleńskiej PiS przedstawi kolejny raport w sprawie jej przyczyn. Dokument przygotowany przez zespół Antoniego Macierewicza zawiera m.in. opis rozpadu salonki tupolewa oraz analizę działania rosyjskich specsłużb - donosi Polska Agencja Prasowa. W raporcie ma też być powtórzona teza o wybuchu.
 • Katastrofa smoleńska
  To seria błędów była przyczyną katastrofy smoleńskiej - powtarza Maciej Lasek. Szef zespołu smoleńskiego przy Kancelarii Premiera mówił w radiowej Jedynce, że wszystkie okoliczności zdarzenia sprzed 4 lat zostały wyjaśnione w raporcie tego gremium.
 • Antoni Macierewicz
  Według posła PiS Jacka Sasina, prokuratorzy wojskowi, badający przyczyny katastrofy smoleńskiej, wygłaszają twierdzenia zgodne z polityką rządu. W opinii gościa "Salonu politycznego Trójki" w śledztwie w sprawie katastrofy TU154M doszło do wielu zaniedbań.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Wszystkie tezy rozważane przez zespół Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej powinny być przedmiotem debaty - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS liczy na to, że dojdzie do takiej dyskusji z udziałem ekspertów z zespołu Laska i Macierewicza - z takim pomysłem wystąpił prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.
 • Smoleńsk
  Antoni Macierewicz potwierdził w imieniu ekspertów zespołu smoleńskiego gotowość do dyskusji z zespołem Macieja Laska na temat przyczyn katastrofy.
 • Maciej Lasek
  To pierwsza publiczna konferencja prasowa zespołu Macieja Laska, który ma za zadanie odkłamywać teorie prezentowane przez ekspertów Antoniego Macierewicza. Przewodniczący PKBWL wziął na tapetę teorie wybuchów serwowanych przez ekspertów parlamentarnego zespołu.
 • Wrak prezydenckiego tupolewa
  Na wraku tupolewa nie stwierdzono śladów wybuchu - poinformował rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin. Z oficjalnego komunikatu wynika, że polscy i rosyjscy śledczy zakończyli wspólną ekspertyzę 300 próbek pobranych na miejscu katastrofy Tu-154M. Tymczasem cytowany przez RMF FM płk Karol Kopczyk twierdzi, że żadnych ekspertyz nie było - pobrano jedynie próbki.
 • Ekspert zespołu Antoniego Macierewicza wzywa członków komisji badającej katastrofę smoleńską do konfrontacji. Prof. Wiesław Binienda przekonuje, że ma dowody na eksplozję w tupolewie.