• samolot 2
  Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy PLL LOT podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej, polegającej na skrupulatnym przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa - poinformowała PAP wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Agnieszka Szelągowska.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS
  Dodatkowe 100 mln zł uzyska ZUS na podwyżki dla pracowników – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.
 • Symbol służby zdrowia
  16 czerwca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii - Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się bezterminowy strajk. Tak zdecydowały organizacje związkowe działające w placówce. Związkowcy domagają się podwyżek dla pracowników.
 • Premier Beata Szydło w Sejmie
  Sejm przyjął w czwartek informację rządu na temat sytuacji w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Informację na ten temat premier Beata Szydło przedstawiła w środę; tego samego dnia podpisano porozumienie między strajkującymi a dyrekcją szpitala.
 • Centrum Zdrowia Dziecka
  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka wróciły do pracy; oddziały, których praca została zawieszona, już funkcjonują; pacjenci są przyjmowani - poinformowała rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska. W środę wieczorem zakończył się 16-dniowy strajk.
 • Centrum Zdrowia Dziecka
  Odkładamy referendum ws. strajku do niedzieli, dla dobra pacjentów - poinformowała w piątek popołudniu przewodnicząca strajkujących w CZD pielęgniarek Magdalena Nasiłowska. Wcześniej pielęgniarki zapowiadały, że w referendum zdecydują o zaostrzeniu trwającego od zeszłego tygodnia strajku.
 • Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska
  Protestujące pielęgniarki Centrum Zdrowia Dziecka nie przyjęły oferty podwyżki wynagrodzenia w wysokości średnio 250 zł brutto, co przekłada się na faktyczną podwyżkę średnio 360 zł brutto, uwzględniając dodatki - powiedziała w piątek dyrektorka CZD Małgorzata Syczewska.
 • Protest pielęgniarek i położnych w Warszawie
  W Warszawie protestują pielęgniarki i położne. Domagają się wzrostu wynagrodzeń o półtora tysiąca złotych w ciągu 3 lat. Zaproponowane przez ministerstwo zdrowia podwyżki są ich zdaniem za małe. Według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w manifestacji może wziąć udział nawet 10 tysięcy osób.
 • Szpitalny korytarz
  Lekarze popierają protest pielęgniarek i położnych. Ogólnopolski protest tej grupy zawodowej odbędzie się w środę 22 kwietnia. Dziś rozpoczęła się akcja informacyjna dotycząca protestu pielęgniarek i położnych na Mazowszu.