• Matka i dziecko
  Mija trzecia rocznica wprowadzenia programu 500+. Od lipca ma zostać rozszerzony o wypłatę także na pierwsze dziecko. Znika kryterium dochodowe. By żyło się lepiej. Pytanie tylko, komu? Pojawił się skutek uboczny tej obietnicy, którego politycy najwyraźniej nie przewidzieli: narastająca nieufność
 • Beata Szydło i Elżbieta Rafalska
  Fundamenty programu Rodzina 500 plus pozostaną bez zmian, system zostanie jednak uszczelniony, wprowadzone mają być też ułatwienia w składaniu wniosków - zapowiedziała we wtorek minister rodziny Elżbieta Rafalska.
 • Bawiące się dzieci
  Tegoroczny Dzień Dziecka może być dla sklepów rekordowy. Zbiega się w czasie z pierwszą wypłatą świadczenia "500 plus". Ale rynek zabawek rośnie już teraz i bez tych pieniędzy, prawie najszybciej na świecie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Elżbieta Witek, Beata Szydło i Elżbieta Rafalska
  Program 500+ zostanie uruchomiony najpóźniej w kwietniu - poinformowała Beata Szydło. Premier przedstawiła na konferencji prasowej harmonogram prac nad programem.
 • Ojciec z synem - zdjęcie ilustracyjne
  Rosyjscy deputowani pracują nad ustawą, która zobowiąże dzieci do transferowania określonej części pensji na rzecz własnych rodziców. Na pieniądze nie mogą jednak liczyć alkoholicy i narkomani. Alternatywne wobec systemu emerytalnego pomysły na pomoc seniorom wprowadzają również Chiny i Indie.