• Pier, Rugia, Niemcy
  Czy macie już wakacyjne plany? Jeśli nudzą was oczywiste kierunki, wybierzcie miejsca słabiej widoczne na mapie - tajemnicze wyspy. Wiele z nich to prawdziwie dzikie zakątki, gdzie doświadczycie kontaktu z nieskażoną przyrodą, inne z kolei zyskały sławę dzięki niezwykłej przeszłości. W tym roku poczujcie się odkrywcami!
 • Ser, suszona kiełbasa, oliwki, szynka, bułka
  Azorska kuchnia kryje w sobie mnóstwo niespodzianek kulinarnych, a każda z nich posiada smak wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Większość potraw bazuje na tradycyjnych portugalskich przepisach, jednak dania z archipelagu mają nieco ostrzejszy i bardziej wyrazisty smak.
 • Wyspa Berlenga Grande, Portugalia
  Jeżeli planujecie wakacje na portugalskim wybrzeżu, warto uwzględnić w planie wycieczki Berlengas. Ten niewielki, ale za to niesamowity pod wieloma względami archipelag kryje wiele skarbów. Wspaniałe klify i opuszczone twierdze sprawiają, że można się tu poczuć jak bohater powieści przygodowej. Ostatnio miejsce to stało się bardzo popularne także wśród miłośników windsurfingu.
 • Wyspy na jesienny urlop - Madera
  Mimo że tradycyjny okres urlopowy przypada na letnie miesiące - czerwiec, lipiec i sierpień - to jednak coraz więcej osób decyduje się na wyjazd jesienią. Wakacje po sezonie mają wiele zalet: koszty są niższe, atrakcje turystyczne mniej oblegane, a pogoda przyjemniejsza, bo nie tak upalna. Gdzie warto się wybrać, by poczuć się jak w środku lata? Idealnym wyborem wydają się być kurorty położone na europejskich wyspach. Dzięki tanim lotom do możecie zaplanować swój urlop w dowolnym momencie roku.