• Dziewczynka z okularami
  Krótkowzroczność staje się przypadłością cywilizacyjną, która dotyka coraz młodsze osoby. Przyczyn może być wiele - stan wzroku zależy m.in. od predyspozycji genetycznych, profilaktyki oczu oraz od rozwoju technologicznego. Istnieje kilka stopni krótkowzroczności, a pierwszym z nich jest tzw. krótkowzroczność szkolna.
 • Jak dbać o wzrok dziecka?
  Krótkowzroczność szerzy się na całym świecie i dotyka coraz młodszych pacjentów. Naukowcy nie ustają więc w poszukiwaniu skutecznej profilaktyki. Pewnymi osiągnięciami mogą pochwalić się Chińczycy.
 • Coraz więcej dzieci ma problemy ze wzrokiem
  Choć zabrzmi to dość paradoksalnie, lawinowy wzrost liczby niewidomych dzieci spowodowany jest przez postęp medycyny. Udaje się bowiem zachować przy życiu coraz młodsze wcześniaki i to one głównie mają w późniejszych latach życia problemy ze wzrokiem.
 • Trzeba profilaktycznie badać dzieciom wzrok
  W badaniu przeprowadzonym przez Johnson & Johnson Vision Care producenta soczewek kontaktowych ACUVE® wzięło udział 51 dzieci (26 dziewczynek i 25 chłopców) w wieku od 2-17 lat (średnia wieku: 6 lat). Badanie zostało przeprowadzone przy okazji Dnia Dziecka w warszawskim kinie Praha w dniach 1-2 czerwca 2013 roku.
 • Zadbaj o oczy swojego maluszka
  W pierwszym roku życia wzrok intensywnie się rozwija. Dlatego tak ważne jest na tym etapie wychwycenie wszelkich nieprawidłowości - duża rola w tym nie tylko lekarza pediatry, ale i rodziców, którzy na co dzień obserwują swoje dziecko.
 • Twoje dziecko z wizytą u okulisty
  Wczesne badanie okulistyczne pozwala wykryć większość chorób oczu i szybko rozpocząć leczenie. Dlatego gdy masz choćby cień podejrzenia, że Twoje dziecko ma kłopoty ze wzrokiem, nie czekaj, tylko idź z nim do okulisty.