• Kobieta w okularach przeciwsłonecznych
  Okulary przeciwsłoneczne większości z nas kojarzą się z latem. O tej porze roku ciężko się bez nich obyć, ponieważ wiąże się z częstą, długotrwałą ekspozycją na promieniowanie słoneczne – Słońce świeci tak mocno, że utrudnia widzenie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka powodów, dla których po wakacjach nie powinniśmy chować okularów przeciwsłonecznych głęboko w szafie, razem z japonkami i kostiumem kąpielowym.
 • Kobieta zasłanie oko słonecznikiem
  Lato nie jest ulubioną porą roku dla naszych oczu, szczególnie w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Silne słońce, wiatr i piasek mogą przyczynić się do powstania nieprzyjemnych dla oka dolegliwości. Jak zadbać o wzrok w trakcie urlopu?
 • Niebieskie oczy
  Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W ciągu słonecznego dnia do oczu wpada więcej promieniowania UV, dla alergików to okres wzmożonych uczuleń, dodatkowo narażeni jesteśmy na okres infekcyjny i powinniśmy bardziej zadbać o właściwą dietę. Jak dbać o oczy o tej porze roku?
 • Okulary przeciwsłoneczne
  Okulary przeciwsłoneczne są niezbędnym akcesorium podczas wakacji.
 • Rowerzysta
  Okulary rowerowe świetnie chronią oczy rowerzysty podczas jazdy w każdych warunkach. Dzisiaj można przebierać w różnych formach i materiałach. Zobacz, jakie okulary będą odpowiednie dla ciebie.
 • Okulary przeciwsłoneczne
  Noszenie dobrych okularów przeciwsłonecznych to nie fanaberia, lecz konieczność. W przeciwnym razie możesz nabawić się chorób oczu, w tym nowotworu.
 • Używanie okularów przeciwsłonecznych kiepskiej jakości może powodować zaburzenia widzenia
  Dbasz o oczy i w słoneczne dni nosisz okulary przeciwsłoneczne? To przynajmniej wybieraj te lepszej jakości. Używanie tanich okularów kupionych w hipermarkecie lub na bazarze może się źle dla ciebie skończyć.
 • Noszenie okularów przeciwsłonecznych bez filtrów UV może trwale uszkodzić wzrok
  Chodzenie bez okularów przeciwsłonecznych jest nie tylko niekomfortowe, ale i niebezpieczne. Promieniowanie UV może wywołać poważne schorzenia oczu. Ale uwaga: jeszcze groźniejsze jest noszenie złych okularów.