• Jarosław Kaczyński
  "W dalszym ciągu metodą tych, którzy są przy władzy jest budzenie skrajnie negatywnych emocji" - przekonywał Jarosław Kaczyński, prezes PiS podczas konferencji prasowej zorganizowanej 3. rocznicę zabójstwa Marka Rosiaka. Podkreślił, że kampania nienawiści wobec PiS jest kontynuowana.
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie
  Prezes PiS ma wiele wątpliwości w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci generała policji i nie kryje się z nimi. "Trudno uwierzyć, że Papała zginął przypadkowo" - mówi Jarosław Kaczyński.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości modlił się w Łodzi w rocznicę śmierci działacza PiS zadźganego nożem. Jarosław Kaczyński stwierdził, że ci, którzy odpowiadają moralnie za tę zbrodnię, dziś "niestety triumfują".
 • Marek Migalski: Wszyscy są winni. Ale w różnym stopniu.
  Wszyscy nabroiliśmy – przyznał polityk na antenie TVN 24. – Ale w różnym stopniu – dodał. Z jednej strony są Niesiołowski, Palikot i Kutz. Z drugiej jednak są Ziobro i Waszczykowski. To przede wszystkim oni są odpowiedzialni za ostre ataki na politycznych przeciwników.
 • Napieralski spotkał się z prezydentem
  Trzeba się zastanowić na rolą Komisji Etyki Poselskiej - powiedział szef SLD Grzegorz Napieralski po piątkowym porannym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowski. Jego zdaniem, kary nakładane przez komisję powinny być bardziej "widoczne".
 • Szef BOR będzie rozmawiał z Kurskim o ochronie
  Szef BOR Marian Janicki jeszcze w piątek ma rozmawiać z europosłem PiS Jackiem Kurskim o tym, kto z członków tej partii ma dostać ochronę BOR i w jakim zakresie - powiedział PAP rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że objęci zostaną nią m.in. Kurski i inny europoseł PiS Zbigniew Ziobro.
 • W tym szaleństwie jest metoda
  Zbrodnia w Łodzi, awantury na Krakowskim Przedmieściu, katastrofa pod Smoleńskiem. Kolejne wstrząsy do żywego dotykały nasze uczucia, ale w żaden sposób nie zburzyły porządku i stylu polityki. Jak w biało-czarnych westernach tło się przesuwa, zmienia się krajobraz, a ci sami kowboje dalej tkwią w tej samej strzelaninie - pisze redaktor naczelny "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Waszczykowski pyta, kto nasłał zabójcę
  Samodzielnie czy na zlecenie działał morderca Ryszard C.? - pyta Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 • Napieralski do polityków PO i PiS: Opamiętajcie się!
  Opamiętajcie się, nie nakręcajcie spirali nienawiści! - apelował do polityków PO i PiS szef SLD Grzegorz Napieralski podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad informacją rządu o wtorkowych wydarzeniach w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości.
 • Tusk pogroził palcem Niesiołowskiemu
  Premier Donald Tusk zapowiedział, że "bardzo zdecydowanie" zwróci się do wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego i wszystkich członków PO, aby raz na zawsze porzucili język przesadnie emocjonalny. Jak dodał, będzie "skutecznie napominał każdego, komu puszczą nerwy".