• Mateusz Morawiecki
  "Jest przepis, że w ciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników wyborów nowi europarlamentarzyści muszą pozbyć się swoich poprzednich funkcji, to zarysowuje perspektywę czasową" - powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie o termin rekonstrukcji rządu.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński (P), premier Mateusz Morawiecki (L), wicepremier Beata Szydło (C)
  Z sondażu Ipsos wynika, że mandaty w PE zdobyli m.in. członkowie obecnego rządu: b. szefowa rządu, obecnie wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński i szefowa MEN Anna Zalewska. W PE zasiądą też b. premierzy: Jerzy Buzek, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka.
 • egzamin ósmoklasisty
  Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.
 • Wiceprezez Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński
  "Czekaliśmy, że na którejś konwencji PiS przynajmniej moment poświęci się nauczycielom i temu, co się dzieje" - powiedział w TVN24 Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - "Ludzie poczuli się dotknięci tym, że przegrali z bydłem rogatym. Stąd jest tak ogromna determinacja środowiska".
 • Ryszard Proksa
  "Sceptycznie odnosimy się do nowej propozycji rządu, bo niesie za sobą zwolnienia pracowników i na to na pewno się nie zgodzimy" - powiedział szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. "Na dzień dzisiejszy nie ma porozumienia" - podkreślił.
 • Ryszard Proksa
  "Sceptycznie odnosimy się do nowej propozycji rządu, bo niesie za sobą zwolnienia pracowników i na to na pewno się nie zgodzimy" - powiedział szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa. "Na dzień dzisiejszy nie ma porozumienia" - podkreślił.
 • Anna Zalewska i Karolina Elbanowska
  "Nie wszyscy nauczyciele popierają strajk, ale narzucona przez ZNP narracja zmusza ich, by do niego dołączyli. Dziwi mnie, że strona rządowa nie podniosła tematu Karty Nauczyciela. Może tu potrzebna jest otwartość ze strony związków, żeby o tym przestarzałym dokumencie rozmawiać w kontekście podnoszenia wynagrodzeń - mówi Wirtualnej Polsce Karolina Elbanowska.
 • Pusta klasa szkolna
  Strajk oznacza pułapkę zarówno dla rodziców, jak i dla dyrektorów. Nie mają prawa zamknąć placówek ani nie powinni ich otwierać, jeżeli nie mogą zapewnić dzieciom odpowiedniej opieki.
 • Rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie
  "Zachowując zasadę 30-proc. wzrostu wynagrodzenia w roku 2019, przedstawiliśmy nową propozycję wzrostu wynagrodzeń nauczycieli. Czekamy na stanowisko strony rządowej - poinformował w środę szef ZNP Sławomir Broniarz. Rozmowy zostały przerwane do piątku, a zapowiadany strajk ma się rozpocząć już w poniedziałek.
 • Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska i Mateusz Morawiecki
  "Jest decyzja, kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu. Trwają w tej sprawie rozmowy i konsultacje" - powiedziała we wtorek w RMF FM posłanka PiS Elżbieta Kruk, "jedynka" na lubelskiej liście PiS do europarlamentu.