• Obława na terrorystów, którzy zaatakowali tygodnik "Charlie Hebdo"
  W Dammartin-en-Goele francuskie jednostki specjalne otaczają budynek, w którym zabarykadowali się mordercy dwunastu osób w paryskiej redakcji "Charlie Hebdo". Potwierdzono, iż mają jednego zakładnika, prawdopodobnie jest to kobieta. Policja prowadzi negocjacje z terrorystami. Według mediów, mają oni twierdzić, że "chcą umrzeć jak męczennicy".
 • Sprawcy masakry w tygodniku "Charlie Hebdo"
  Czy francuska policja dopadła wreszcie zamachowców na "Charlie Hebdo"? Z Paryża płyną sprzeczne informacje o pościgu. Część mediów twierdzi, że Algierczyków otoczono w miejscowości Crepy-en-Valois.
 • Zamachy w Paryżu
  Profesor Selim Chazbijewicz, polski Tatar i muzułmanin uważa, że założenia islamu nie przystają do obecnego świata. Dlatego też religia wymaga poważnej reformy. Wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uważa też, że tych muzułmanów, którzy się nie asymilują, należy wyrzucać z Europy.
 • Centrum prasowe w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli. Świat w reakcji na zamach we Francji
  Pamięć ofiar ataku na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" uczczono na cały świecie. W instytucjach europejskich w Brukseli flagi zostały opuszczone do połowy masztu. O minutę ciszy poproszono pracowników Komisji, Rady i Parlamentu Europejskiego oraz brukselskich korespondentów. Podczas środowego zamachu zginęło dwanaście osób, w tym kilku znanych rysowników, a jedenaście zostało rannych.
 • Ruben L. Oppenheimer - rysunkowy komentarz po ataku na "Charlie Hebdo"
  Po zamachu na redakcję francuskiego magazynu "Charlie Hebdo" rysownicy z całego świata składają hołd zabitym kolegom. Wśród publikowanych w sieci prac przeważają emocjonalne rysunki, nieraz pełne krwi. Ale są i takie, które próbują zwracać uwagę na inne aspekty. Oto kilkanaście prac, które wybraliśmy z dziesiątek, jeśli nie setek rysunków.
 • Francuskie flagi przepasane kirem
  W całej Francji w południe minutą ciszy uczczono ofiary wczorajszego ataku na redakcję pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu.
 • Demonstracja w Tuluzie
  Atak na siedzibę tygodnika "Charlie Hebdo" zaostrza spór o integrację muzułmanów. Francja, którą zamieszkuje 6,5 mln muzułmanów, czyli ok. 10 proc. populacji, wydaje się kompletnie bezradna w obliczu radykalizacji środowisk muzułmańskich, wywołanej przez sukcesy Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.
 • Michel Houellebecq
  Znany francuski pisarz i poeta Michel Houellebecq odżegnuje się od związków z fanatycznym islamem a także skrajną prawicą we Francji. Zbiegiem okoliczności, wczoraj, w dniu ataku na paryską redakcję magazynu "Charlie Hebdo" we Francji ukazała się najnowsza książka Houellebecq’a "Posłuszeństwo". Policja podjęła decyzją o objęciu domu pisarza ścisłą ochroną .
 • Prasa o zamachu w Paryżu
  11 września Paryża, Francji, Europy. Tak włoska prasa komentuje wczorajszy atak terrorystów na tygodnik Charlie Hebdo. Komentatorzy w niemieckich gazetach piszą o znaku ostrzegawczym dla Francji. Podkreślają, że wolna prasa nie może dać się zastraszyć.
 • Solidaryzujący się z ofiarami zamachu w Paryżu
  Pracownicy unijnych instytucji uczczą pamięć ofiar wczorajszego zamachu w redakcji tygodnika "Charlie Hebdo" w stolicy Francji, Paryżu. Podczas ataku islamistów zginęło dwanaście osób, a jedenaście zostało rannych.