• Mężczyzna pracuje
  W 2017 r. będzie więcej środków na zasiedlenie oraz wyposażenie stanowisk pracy. Partnerzy społeczni nie chcą jednak zwiększania nakładów na specjalizacje lekarzy.
 • Praca w biurze
  Kiedy Rafał Książek, przedsiębiorca z Piaseczna, ogłosił, że w powiecie o bardzo wysokim poziomie bezrobocia chce otworzyć zakład, sądził, że na jedno z 15 nowo tworzonych miejsc pracy będzie przypadać kilku chętnych do podjęcia zatrudnienia. Na spotkanie z nim zorganizowane przez publiczny pośredniak przyszły tylko trzy osoby. Przy czym dwie w ogóle nie były zainteresowane jego ofertą. Pojawiły się, bo w przeciwnym razie zostałyby wykreślone z rejestru bezrobotnych.
 • Norwegia
  Norwegia od lat króluje w różnych rankingach jakości życia. Jednym z elementów budujących jej pozycję jest słynny socjal, należący do najhojniejszych w Europie. Norwegia przeznacza na niego ok. 13 proc. swojego PKB rocznie.
 • Poszukiwanie pracy
  Rodziny ludzi bezrobotnych są coraz biedniejsze. Kończą się oszczędności, a krewni i znajomi nie chcą już pożyczać pieniędzy. Jedynym miejscem, gdzie mogą zwrócić się o pomoc jest opieka społeczna.
 • Rząd chciał pomóc. Wyszło jak zawsze
  Ta ustawa miała pomóc ludziom, którzy zbliżają się już do wieku emerytalnego. Okazało się jednak, że wprowadziła istny "paragraf 22". Wściekli są wszyscy. Rząd tymczasem twierdzi, że "problem jest znany".