• imigranci
  Słynna polska gościnność to często cecha fasadowa. W głębi naszej zbiorowej duszy naprawdę nie lubimy gości, którzy chcą u nas zagościć na dłużej. W szczególności imigrantów ekonomicznych. Niesłusznie. Pojęcie imigranta ekonomicznego zrobiło medialną furorę od czasu, gdy do bram Unii Europejskiej zastukały tłumy uciekinierów z Bliskiego Wschodu. "To nie uchodźcy! To imigranci ekonomiczni!" – denuncjowano. "Przychodzą do Europy po nasze zasiłki!".
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron liczy na powodzenie swoich rokowań z Unią Europejska na temat reform i warunków członkostwa. Przy okazji, w rozmowie z BBC zaprzeczył, jakoby odwiedzając Warszawę dobił targu z Polską na warunkach opisywanych niedawno przez brytyjską prasę.
 • David Cameron
  Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski z nadzieją patrzy na postulaty brytyjskiego premiera na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. David Cameron przedstawił główne warunki ustępstw jakich domaga się od Brukseli. Zdaniem europosła, to szansa dla Polski i całej Unii, by przemyśleć konstrukcję Wspólnoty.
 • Premier Wielkiej Brytanii David Cameron
  Brytyjski premier znowu chce zaostrzać zasady przyznawania zasiłków. I zabiera się między innymi za świadczenia dla przybyszów z Unii. Premier ogłosił dziś, że Polak, Rumun czy Grek, którzy przyjadą na Wyspy i nie znajdą pracy, stracą świadczenia szybciej niż dotychczas. Chodzi tu o zasiłek dla bezrobotnych, ale też dodatek na dziecko.