• imigranci
  Słynna polska gościnność to często cecha fasadowa. W głębi naszej zbiorowej duszy naprawdę nie lubimy gości, którzy chcą u nas zagościć na dłużej. W szczególności imigrantów ekonomicznych. Niesłusznie. Pojęcie imigranta ekonomicznego zrobiło medialną furorę od czasu, gdy do bram Unii Europejskiej zastukały tłumy uciekinierów z Bliskiego Wschodu. "To nie uchodźcy! To imigranci ekonomiczni!" – denuncjowano. "Przychodzą do Europy po nasze zasiłki!".
 • Starszy mężczyzna przed komputerem
  Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że bardzo szybko rośnie atrakcyjność wypłat pełniących funkcję wcześniejszej emerytury.
 • Senior w pracy
  Po przegłosowaniu przez Sejm przywrócenia starego wieku emerytalnego przez media po raz kolejny przetoczyła się dyskusja o tym, że Polacy muszą więcej pracować. Ale czy faktycznie musimy? A jeśli tak, to o ile?
 • Mężczyzna pracuje
  W 2017 r. będzie więcej środków na zasiedlenie oraz wyposażenie stanowisk pracy. Partnerzy społeczni nie chcą jednak zwiększania nakładów na specjalizacje lekarzy.
 • Flagi Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej
  Polski Instytut Stosunków Międzynarodowych szacuje, że Brexit dla 400 tys. emigrantów może oznaczać bilet powrotny do Polski. Inni specjaliści twierdzą, że krótszą drogę nasi rodacy mają do Norwegii
 • Praca w biurze
  Kiedy Rafał Książek, przedsiębiorca z Piaseczna, ogłosił, że w powiecie o bardzo wysokim poziomie bezrobocia chce otworzyć zakład, sądził, że na jedno z 15 nowo tworzonych miejsc pracy będzie przypadać kilku chętnych do podjęcia zatrudnienia. Na spotkanie z nim zorganizowane przez publiczny pośredniak przyszły tylko trzy osoby. Przy czym dwie w ogóle nie były zainteresowane jego ofertą. Pojawiły się, bo w przeciwnym razie zostałyby wykreślone z rejestru bezrobotnych.
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron wystąpił z zapowiadanym od kilku dni przemówieniem w sprawie polityki imigracyjnej. Cameron musiał zareagować na najnowszą statystykę, która wskazuje na dalszy wzrost imigracji nad emigracją - w zeszłym roku o ponad ćwierć miliona. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie o połowę szybciej niż z reszty świata.
 • Wielka Brytania
  Komisja Europejska nie mówi zdecydowanego "nie" propozycjom premiera Davida Camerona dotyczącym polityki imigracyjnej. Bruksela zapowiedziała, że przyjrzy się kwestiom na które zwrócił uwagę szef brytyjskiego rządu w dzisiejszym przemówieniu
 • Rząd chciał pomóc. Wyszło jak zawsze
  Ta ustawa miała pomóc ludziom, którzy zbliżają się już do wieku emerytalnego. Okazało się jednak, że wprowadziła istny "paragraf 22". Wściekli są wszyscy. Rząd tymczasem twierdzi, że "problem jest znany".