• Uzbrojenie myśliwca
  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poparł w piątek pomysł przedstawiony dzień wcześniej przez szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera ws. nowych rozmów o kontroli zbrojeń między Wschodem i Zachodem. Musimy uniknąć nowej zimnej wojny - podkreślił.
 • Rosomaki
  Tylko 1/4 z nas uważa, że w związku z rosyjskim zagrożeniem trzeba wprowadzić specjalną opłatę na wzmocnienie Sił Zbrojnych.
 • Śmigłowiec
  Kwatera główna natowskich Sił Natychmiastowego Reagowania będzie w Szczecinie, a kolejny szczyt Sojuszu w 2016 r. odbędzie się w Warszawie. W ten sposób państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego symbolicznie doceniają międzynarodową rolę Polski. Tymczasem mimo kolejnych optymistycznych deklaracji przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej i powtarzania w kółko, że do 2022 r. wydamy na modernizację 130 mld zł, z 14 głównych programów modernizacyjnych co najmniej sześć ma opóźnienia.
 • Rosyjski myśliwiec Su-27
  Rosyjska armia tylko w tym roku otrzyma co najmniej 230 nowych samolotów i helikopterów. Poinformował o tym minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na naradzie resortu.
 • USA i Izrael chcą powstrzymać forsowany przez prezydenta Mahmuda Ahmadineżada program zbrojeń nuklearnych
  Administracja USA odrzuciła "wiarygodną groźbę" użycia siły jako jedynego środka udaremnienia uzbrojenia się Iranu w broń nuklearną, co sugerował izraelski premier Benjamin Netanjahu. Amerykanie twierdzą, że sankcje są boleśniejsze niż oczekiwano - i wystarczą.