• Adam "Nergal" Darski
    Przed sądem w Jekaterynburgu zakończyła się rozprawa przeciwko polskiemu zespołowi Behemoth. Grupa, wraz z liderem Adamem "Nergalem" Darskim, została zatrzymana przez Federalną Służbę Migracyjną. Funkcjonariusze twierdzą, że Polacy nie mają odpowiednich wiz, aby występować na koncercie. Sąd przyznał im rację i nakazał deportować Polaków.
  • Nadieżda Tolokonnikowa, Maria Alechina i Jekaterina Samucewicz, członkinie zespołu Pussy Riot, zostały uznane za winne chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną. Takie orzeczenie wydał sąd w Moskwie, który każdą z nich skazał na dwa lata łagru.
  • Świat czeka na mający dziś zapaść wyrok na członkinie punkrockowego rosyjskiego Pussy Riot, które są sądzone m.in. za obrazę uczuć religijnych. A nieformalna przywódczyni zespołu, która obwołana została już symbolem seksu, napisała z aresztu list do wszystkich, którzy wspierają grupę.
  • De Mono
    Skłóceni ze sobą założyciel zespołu Marek Kościkiewicz i wokalista Andrzej Krzywy opowiadają PAP o konflikcie i walce o prawo do występowania pod nazwą De Mono.