• Krzysztof Ziemiec
  "W internecie jestem bardzo powściągliwy. Nie oceniam innych - co jest normą - nie mądrzę się na każdy temat, jak wielu kolegów dziennikarzy, nie zaczepiam, nie krytykuję, nie wdaję się w utarczki słowne, nie chcę budzić negatywnych emocji. Ale nawet jeśli wrzucę jakieś zdjęcie albo napiszę coś o pogodzie, to i tak zaraz dostaję ciosy, tak jakbym nie miał prawa do niczego" - tak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Ziemiec tłumaczy przyczyny rezygnacji z prowadzenia głównego serwisu TVP.
 • Studio "Wiadomości" TVP
  W mediach społecznościowych trwa gorąca dyskusja wokół sposobu relacjonowania wydarzeń w Gdańsku. W ogniu krytyki znaleźli się dziennikarze TVP, którzy zdaniem innych komentatorów, dokonują tendencyjnej selekcji tego, co pokażą swoim widzom.
 • Krzysztof Ziemiec w "Wiadomościach" TVP
  Rocznice w Polsce to dla elit politycznych ciągłe utrapienie. Większość dat, jak np. 3 Maja jest tak uniwersalna, że muszą je wspólnie obchodzić rządzący oraz opozycja. Cierpiąc przy tym niepomierne katusze. Rocznice przypominają bowiem, choć przez jeden dzień, że nadal istnieje coś, co łączy ze sobą Polaków. Tymczasem politycy dobrze wiedzą, że najskuteczniej pozyskuje się lojalności wyborców radykalizując konflikty i pogłębiając polaryzację między wrogimi obozami.
 • Karolina Korwin-Piotrowska
  "Kiedyś było mi go żal. Dzisiaj widzę oportunistycznego i cwanego gracza" - napisała o Krzysztofie Ziemcu Karolina Korwin-Piotrowska. Chodzi o materiał z Woodstocku, który wyemitowano w "Wiadomościach" TVP. Festiwal nazwano najbardziej "obskurnym festiwalem świata".
 • Lech Wałęsa
  Lech Wałęsa zmienił treść pozwu i chce, by dyrektor TAI sprostował "nieprawdziwe informacje" o nim, że był współpracownikiem SB. O ochronę dóbr osobistych pozwał szefową Wiadomości; jego prawnik zapowiada też proces przeciw TVP.
 • Krzysztof Ziemiec
    - Mamy wyrzynanie "obcych" i zagarnianie kolejnych przestrzeni przez "swoich". Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) - co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi w tym nic złego - tak pisze prezenter "Wiadomości" TVP Krzysztof Ziemiec w dodatku do "Rzeczpospolitej".
 • Krzysztof Ziemiec
  Tabloid nieoficjalnie dowiaduje się, że gwiazdy sztandarowego programu informacyjnego TVP 1, "Wiadomości", są zaniepokojone nagłą zmianą swojego kierownictwa. Najwięcej powodów do obaw może mieć Krzysztof Ziemiec.
 • To oni wylecą z "Wiadomości" TVP
  Platforma Obywatelska na nowego szefa „Wiadomości” forsuje Jana Pińskiego, dyrektora Agencji Informacji za czasów Piotra Farfała. Z serwisu mają zniknąć Krzyszof Ziemiec, Danuta Holecka i Piotr Kraśko oraz ich kierownik Jacek Karnowski