• Narty
  Według ankiety przeprowadzonej przez wyszukiwarkę KAYAK.pl 13 proc. Polaków planuje wyjazd na narty w tym sezonie. Serwis sprawdził, które ośrodki zimowe są najpopularniejsze oraz przedstawia przydatne informacje o cenach lotów, hoteli i infrastrukturze narciarskiej zebrane w zimowej edycji Przewodnika Travel Hacker.
 • beskidy beskid kolejka linowa góry
  Narciarze korzystają z doskonałych warunków na beskidzkich stokach. Goprowcy podali, że w górach spadło sporo śniegu. Od soboty działa kilka ośrodków. Ruszył m.in. Szczyrk Mountain Resort, największy ośrodek w Beskidach. Zjeżdżać można także na Skrzycznym.
 • podróż
  Snowboard i narty to nadal najpopularniejszy sposób na aktywny wypoczynek w czasie ferii. Ale na popularności zyskują też wyjazdy do ciepłych krajów, w tym m.in. do Kenii czy na Dominikanę.
 • Žabljak, Czarnogóra
  Duże wydatki to nie jedyny problem, który może Wam spędzać sen z powiek, gdy będziecie planować tegoroczny wyjazd narty. Zatłoczone alpejskie kurorty czy równie pełne krajowe ośrodki są dla wielu dalekie od wyobrażeń o zimowym wypoczynku. Na szczęście w Europie znajdziecie wiele mniej znanych, a równie dobrych miejsc dla narciarzy i snowboardzistów. Jednym z takich regionów są Bałkany.
 • Narciarze
  Strój narciarski ma duży wpływ na komfort jazdy. Skuteczną ochronę przed zimnem i przemoczeniem zapewnia odzież z watoliną i membraną mikroporowatą. Krój i kolorystyka narciarskich kurtek i dodatków mogą zaś zapewnić modny wygląd. W tym sezonie najmodniejsze są mocne, jaskrawe barwy.
 • Narciarka
  Sezon sportów zimowych rozpocznie się niebawem na dobre. Wielu z nas chętnie wybierze się na narty lub snowboard. Niestety dla osób z wadami wzroku uprawianie takiej aktywności fizycznej może być uciążliwe. Jak poradzić sobie z problemem, będąc aktywnym fanem sportów zimowych?
 • Narciarz
  Mimo, że odwilż niepodzielnie króluje pod Tatrami, to wciąż jednak praktycznie na większości tras narciarskich można pojeździć na nartach. W Zakopanem działają wyciągi m.in. na Polanie Szymoszkowej i pod Nosalem.
 • Trening
  Kontuzje kolana są częstymi urazami w narciarstwie, jednak nie dotyczą wyłącznie tej dyscypliny. Zdaniem ortopedy Jacka Jaroszewskiego, jedną z przyczyn rosnącej liczby tych urazów są nowoczesne sprzęty, które ułatwiają wykonywanie sportu, ale zwiększają obciążenia stawów. Ryzyka kontuzji nie da się całkowicie wyeliminować, ale można je ograniczyć przez odpowiedni trening i ćwiczenia czucia głębokiego.
 • Narciarze w drodze na szczyt
  Trzeba do nich jechać dalej, ale ich przedstawiciele przekonują, że warto. Zagraniczne kurorty walczą o polskich narciarzy i ich portfele. Austriacy chwalą się, że przed tym sezonem zainwestowali 0,5 miliarda euro w modernizację infrastruktury. Słowacy przyznają, że wydali 10 razy miej, ale ich kurorty przez ostatnie lata przeszły ogromną metamorfozę.
 • Dolina Sztubajska w Tyrolu
  Istnieje pięć powodów, dla których warto spędzić zimowy urlop w Dolinie Stubai: jest blisko Innsbrucku, ma bogatą ofertę ośrodków narciarskich, wydarzeń oraz atrakcji dla dzieci, a także doskonałą, tradycyjną kuchnię.