• Noga w gipsie
  Można spaść ze schodów i nabawić się jedynie stłuczenia albo potknąć się o krawężnik i złamać nogę. Niekiedy trudno jest ocenić, czy uraz jest błahy i nie wymaga interwencji lekarza, czy może potrzebna jest szybka pomoc. Warto znać objawy najczęstszych kontuzji i wiedzieć, jak z nimi postępować.
 • Kobieta na nartach
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Starsza kobieta na rehabilitacji
  Upadek starszej osoby to nie tylko ryzyko złamania kończyny czy żeber, ale realne ryzyko przedwczesnej śmierci. Z powodu powikłań po upadkach umiera w Polsce więcej osób niż z powodu wypadków komunikacyjnych - przekonywali eksperci gerontologii i rehabilitacji na poniedziałkowej konferencji.
 • Gra w piłkę nożną
  Latem do ortopedy z ostrymi urazami (skręceniami i zerwaniami) najczęściej zgłaszają się osoby grające w piłkę nożną – ostrzega ortopeda i traumatolog z Warszawy dr Konrad Malinowski. Niektórych kontuzji można się nabawić również podczas jazdy na rowerze i biegania.
 • Ból kostki
  Skręcenie stawu skokowego to uraz, który może przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego czy uprawia sport. Wystarczy złe ułożenie stopy przy stawianiu na podłoże, aby łatwo narazić się na kontuzję i jej dokuczliwe konsekwencje. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy skręcenia i jak postępować w jego przypadku.
 • Kobieta je jogurt
  Gwałtowny rozwój cywilizacji i związana z nim zmiana stylu życia zaburzają równowagę naszego zdrowia. Brak refleksji nad jakością diety prowadzi między innymi do obniżania się poziomu substancji mineralnych w układzie kostnym. Kusząca wyglądem, smakiem i zapachem, produkowana w nadmiarze wysoko przetworzona żywność staje się przyczyną wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. W tym osteoporozy – choroby szkieletu, charakteryzującej się zanikiem masy kostnej i prowadzącej do zwiększonej łamliwości kości – ostrzega Anna Sanicka, dietetyk LightBox.
 • Narciarze
  Wzmożona aktywność fizyczna na stokach narciarskich podczas ferii zimowych to okres kiedy wyjątkowo narażone są stawy, więzadła i mięśnie. Chcąc uchronić się przed niechcianymi urazami należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach: przygotowaniu fizycznym, odpowiednio dobranym sprzęcie i stroju oraz rozgrzewce.
 • Ryzykowne pozycje seksualne
  Wbrew pozorom, największym niebezpieczeństwem grożącym w trakcie seksu nie jest kwestia niechcianej ciąży. Seks wiąże się z ryzykiem kontuzji, począwszy od urazów stawów czy skóry skończywszy na złamaniu penisa. Seksuolodzy i lekarze wymieniają pięć najczęstszych kontuzji. Zobacz galerię!
 • Michał Kubiak
  Michał Kubiak, który był jednym z wyróżniających się siatkarzy podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy we Wrocławiu, będzie musiał pauzować przez jakiś czas.
 • Makabryczne złamanie na meczu I ligi
  Fatalnej kontuzji doznał w meczu z Piastem bramkarz GKP Sławomir Janicki. Zawodnik został odwieziony do szpitala z otwartym złamaniem nogi. Jego staw skokowy kompletnie się wykręcił. Koledzy bramkarza byli przerażeni, a reporterzy łapali się za głowy.