• Nicole Kidman, Reese Witherspoon i Shailene Woodley
  Władze telewizji HBO potwierdziły realizację drugiego sezonu nagrodzonego Złotymi Globami serialu „Wielkie kłamstewka”. Fani będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość.
 • Twój Vincent
  Polsko- brytyjski film "Twój Vincent" powalczy o Złoty Glob. Obraz nominowany jest w kategorii film animowany. Złote Globy zostaną wręczone po raz 75. Siedem nominacji otrzymał film "Kształt wody" Guillermo del Toro, a jego rywalami będą "Czwarta władza" oraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", które mają szanse na sześć statuetek.
 • Charlize Theron
  Złote Globy wręczono po raz 69. Z nagrodami Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej wyszli głównie faworyci, m.in. twórcy filmów "Artysta" oraz "Spadkobiercy", George Clooney, Meryl Streep i Michelle Williams. Znany zaś z prowokacyjnych dowcipów brytyjski komik Ricky Gervais zebrał znakomite recenzje za poprowadzenie ceremonii. Oto gala, uważana za przedbiegi do Oscarów, w obiektywach fotoreporterów.
 • Martin Scorsese ze Złotym Globem
  Złote Globy - jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych - zostały wręczone. W tym roku do rywalizacji stanął między innymi Polak Abel Korzeniowski. Niestety, nagroda Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej nie trafiła w jego ręce. O szczęściu może mówić za to reżyser Martin Scorsese. Kto jeszcze?
 • Przed Oscarami wręczone zostaną Złote Maliny
  Świat filmowy czeka na niedzielną galę Oscarów, ale w tym roku rozdano już Złote Globy i nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Natomiast dzień przed Oscarami wręczone będą także Złote Maliny - nagrody za nieudane filmy i kreacje aktorskie.