• USG, ciąża
  Diagnozowanie depresji w ciąży i po porodzie, karmienie mlekiem zmodyfikowanym, tylko gdy zaleca to lekarz, zakaz reklam niektórych produktów, m.in. sztucznego pożywienia dla niemowlaków – to niektóre z nowości, które mogą znaleźć się w standardach okołoporodowych. Prace nad nimi kończą się w resorcie zdrowia.
 • Noworodek
  Ministerstwo Zdrowia zmieniło ustawę o działalności leczniczej i zlikwidowało standardy w opiece okołoporodowej. Co to oznacza?
 • Kobieta w ciąży pakująca torbę do szpitala
  Większość placówek położniczych nie może zaoferować ani odpłatnego, ani darmowego znieczulenia. Mimo obietnic Ministerstwa Zdrowia łagodzenie bólu przy porodzie to fikcja. Takie wnioski płyną z najnowszych danych Fundacji Rodzić po Ludzku (FRL), które poznał DGP. W 64 proc. szpitali kobieta nie może liczyć na znieczulenie.
 • Szpital
  Pacjenci najpierw zapłacili za łagodzenie bólu czy lepszą soczewkę. Później poskarżyli się do swojego oddziału NFZ. Ten zaś poprosił szpital, by pieniądze zwrócił. Placówki obawiają się funduszu. Może im wlepić karę finansową, zabrać lub zmniejszyć kontrakt. Dlatego płacą.
 • To rewolucja, na którą czekają kobiety. Ministerstwo zdrowia chce wprowadzić nowe standardy opieki nad rodzącą. W pakiecie ma się znaleźć znieczulenie, dostępne bez opłat i na żądanie.