• Mężczyzna u dentysty
  Ból jest tym, co najczęściej odstrasza pacjentów od regularnych wizyt u dentysty. Efekt? Coraz gorsze statystyki próchnicy u Polaków. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje dziś różnorodne rodzaje znieczulenia, które redukują ból oraz pomagają komfortowo przejść przez leczenie.
 • Kobieta u dentysty
  Wychodzisz od chirurga z zaleceniami po usunięciu problematycznej ósemki i wpadasz w panikę, bo w głowie masz pustkę? To niestety zmartwienie wielu pacjentów. Dowiedz się, co należy robić, by szybko wrócić do formy i uniknąć groźnych powikłań.
 • Kobieta w ciąży u dentysty
  Podobno kobiety w ciąży nie powinny poddawać się leczeniu kanałowemu zębów, ekstrakcji, a jeśli zdecydują się na zabieg dentystyczny, to bez znieczulenia. Czy rzeczywiście panie spodziewające się dziecka muszą przestrzegać tych zasad? Czym grozi nieleczenie zębów?
 • Kobieta na fotelu dentystycznym
  Świdrujące dźwięki, specyficzny zapach, wiertła i ból – wielu z nas właśnie takie skojarzenia przychodzą do głowy, kiedy myślimy o wizycie u stomatologa. Nic więc dziwnego, że perspektywa spotkania z tym specjalistą często budzi niepokój, a wręcz strach. Co drugi Polak przyznaje, że unika chodzenia do dentysty, a głównym powodem jest lęk. Czy musi tak być? Niekoniecznie! Jak więc wybrać lekarza i co z nim ustalić przed zabiegiem, aby wejść i wyjść z jego gabinetu z uśmiechem?
 • Strach przed dentystą
  Polacy wciąż boją się dentysty. Tymczasem stomatolodzy uspokajają, bo gabinet w niczym nie przypomina tego z naszych wyobrażeń. Powód? Dzisiejsze kliniki naszpikowane są technologią, która ma nas uspokoić i wyleczyć bez bólu.
 • Kobieta krzyczy na fotelu dentystycznym
  Okropny ból, pulsujący policzek i przerażająca myśl o wizycie u dentysty. Znacie ten scenariusz? Siadamy w fotelu, a dentysta zbliża się z – wydawać być się mogło – monstrualną strzykawką. Jeden ruch i nie czujemy bólu. Kiedyś można było pomarzyć o takich możliwościach.
 • Zęby
  Czasy, kiedy wizyta dentysty ograniczała się do bólu i wiertła odchodzą w zapomnienie. Stomatolodzy coraz częściej sięgają po nowoczesną technologię, specjalne gadżety, a nawet hipnozę. Wszystko po to, żeby wizyta była możliwie najmniej stresująca. Jak to robią?
 • Kobieta u dentysty
  Dla wielu osób zastrzyk znieczulający jest jednym z najmniej przyjemnych zabiegów. Jeszcze do niedawna wiązał się z bolesnym ukłuciem i równie bolesnym podaniem płynu znieczulającego. Wszystko jednak wskazuje na to, że to już przeszłość.
 • Kobieta u dentysty
  Strach przed dentystą wciąż towarzyszy Polakom. Boimy się bólu, dźwięku wiertła, a nawet… rachunku za leczenie. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą dziś nowoczesne technologie, które likwidują poszczególne lęki z jakimi trafiamy do dentysty. Oto 4 z najciekawszych rozwiązań stosowanych dziś w polskich gabinetach.
 • Dobre znieczulenie
  Aż 66 proc. Polaków doświadczyło bólu podczas znieczulenia strzykawką u dentysty - wynika z raportu portalu Dentysta.eu. Zabieg, który ma sprawić, że całe leczenie będzie bezbolesne, w Polsce wciąż jest jednym z najbardziej bolesnych. W konsekwencji co siódmy Polak rezygnuje z dalszego leczenia z a jako powód podaje… strach przed znieczuleniem. To jednak ma szansę się zmienić, póki co w prywatnych gabinetach.